Cisco následuje Google, nabídne podnikům licenci služby Webex zdarma

Webex budou moci zdarma používat i uživatelé, kteří nejsou zákazníky Ciska. Služba bude bezplatně k dispozici i v České republice a na Slovensku.

Cisco následuje Google, nabídne podnikům licenci služby Webex zdarmaSpolečnost Cisco oznámila, že v rámci pomoci osobám a organizacím zasaženým epidemií koronaviru COVID-19 poskytne bezplatnou 90denní licenci služby Webex i těm podnikům, jež nejsou jeho zákazníky.

K podobnému opatření již dříve přistoupil Google, který zdarma zpřístupnil aplikaci Hangouts Meet pro pokročilé videokonference, či Microsoft, který bude po dobu šesti měsíců zdarma nabízet obdobnou službu Microsoft Teams.

Cisco zároveň rozšířilo možnosti Webexu o neomezené volání, funkci VoIP či konference s až stovkou účastníků. Služba bude navíc dostupná zdarma celosvětově, tedy nejen v zemích, jež se s koronavirem aktivně potýkají.

Od propuknutí epidemie podle společnosti dochází po celé planetě k bezprecedentnímu nárustu počtu lidí, kteří pracují na dálku. Například provoz na páteřní síti Webexu spojující uživatele z Číny s globálními pracovišti vzrostl až 22krát.

Bezplatná nabídka služby Webex a možnost předplatného se podle informací Ciska vztahuje mimo jiné i na Českou republiku a Slovensko.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: © apops - Fotolia.com

Komentáře