Also Holding k 1. 7. 2019 převezme skupinu ABC Data včetně české a slovenské pobočky

Also získalo souhlas evropských regulátorů a nic mu tak již nebrání převzít polskou skupinu ABC Data. Na český a slovenský trh míří nový distributor těžké váhy.

Also Holding k 1. 7. 2019 převezme skupinu ABC Data včetně české a slovenské pobočkyDistribuční skupina Also Holding oznámila, že získala souhlas evropských regulátorů k převzetí distributora ABC Data S.A. a všech jeho poboček včetně zastoupení v ČR a SR. Souhlas úřadů byl poslední překážkou stojící v cestě této akvizici. 

Also Holding uvádí, že převzetí skupiny ABC Data je naplánováno na 1. 7. 2019, přičemž hodnota akvizice je podle zprávy polského distributora vyčíslena na bezmála 148 milionů zlotých (v přepočtu necelých 890 milionů korun).

Po dokončení akvizice se Also stane jedním z největších hráčů na trhu IT distribuce v regionu střední a východní Evropy s přítomností na 13 lokálních trzích. Skupina takto nově vstoupí na trhy v ČR, SR, Maďarsku a Rumusku, které mu dosud chyběly v pomyslné sbírce.

Rámcová dohoda z konce roku 2018 nezahrnovala původní českou pobočku společnosti ABC Data, která proto byla v zimě prodána polskému investorovi za necelý milion korun. ABC Data v ČR momentálně působí skrze dceřinou firmu slovenské pobočky. 

Zdroj: ChannelWorld

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře