ABC Data prodala svou českou pobočku za necelých 900 tisíc korun

K obchodu došlo nedlouho poté, co polská centrála zveřejnila zprávu, že finanční správa vyměřila české pobočce nedoplatek na DPH ve výši bezmála 32 milionu korun. Aktivity distributora na českém trhu podle všeho přebírá jeho slovenská sestra.

ABC Data prodala svou českou pobočku za necelých 900 tisíc korunČeská pobočka společnosti ABC Data má nového majitele. Podle obchodního rejstříku se jím stala polská společnost Investment Gear 2, která od mateřské ABC Data S.A. koupila 100% podíl za 150 tisíc zlotých, v přepočtu za přibližně 900 tisíc Kč.

Specializovaný finanční úřad podle zprávy polské centrály požaduje po české pobočce doplatit 31,851 milionu korun na DPH. Česká ABC Data se proti tomuto rozhodnutí měla odvolat k vyšší instanci, přičemž toto odvolání má odkladný účinek.

Podle podmínek smlouvy nesmí Investment Gear 2, společnost založená v polovině prosince 2018, během následujících dvou let vyvíjet žádnou činnost, která by konkurovala aktivitám polské ABC Daty v České republice, ani používat její značku.

ABC Data nekončí

Ačkoliv web distributora momentálně obsahuje pouze stručnou zprávu o nepřijímání objednávek, ABC Data na českém trhu nekončí. Její byznys podle všeho převzal ABC Data CZ s.r.o. odštěpný závod, který je dceřinou společností slovenské pobočky.

Slovenská ABC Data podle obchodního registru ke 22. 1. 2019 navýšila svůj základní kapitál ze 6 639 eur na 946 639 eur a jejím jediným jednatelem se stal Milan Krajči, jenž se k 1. 3. 2019 zároveň stal vedoucím českého odštěpného závodu.

Ondřej Radovnický, který byl jednatelem české i slovenské pobočky od podzimu 2016, skončil ve slovenské funkci v létě 2018, v České republice pak na konci letošního února.

Zdroj: ABC Data S.A., obchodní rejstřík, obchodný register

Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře