D-Link představil řadu čtyř produktů určenou poskytovatelům kabelového připojení. Jedná se o modemy kompatibilní se standardy DOCSIS/EuroDOCSIS 3.0, které podporují rychlost stahování až osmkrát rychlejší než standardy DOCSIS/EuroDOCSIS 2.0. Uživatelé tak s novými produkty dosáhnou přenosové rychlosti až 400 Mb/s při stahování dat a až 160 Mb/s při odesílání dat.
Konkrétně se jedná o modem pro kabelové připojení (DCM-301), bezdrátový modem pro kabelové připojení a směrovač typu N (DCM-702), modem pro kabelové připojení podporující internetovou telefonii EMTA (DCM-712) a bezdrátový směrovač pro kabelové připojení typu N a internetovou telefonii EMTA (DCM-704B).
Produkty cílí především na poskytovatele, kteří modernizují a rozšiřují své sítě v souladu s novými standardy. V České republice ovládá trh s kabelovým připojením společnost UPC, zatímco v dalších evropských zemích působí obvykle více poskytovatelů na jednom trhu.
„Nová nabídka osloví především zákazníky v ostatních evropských zemích, struktura českého trhu zatím nové příležitosti neotvírá, ale v budoucnu se to může samozřejmě změnit. Rozšíření portfolia o produkty pro kabelové připojení je nicméně pro D-Link významnou událostí z celosvětového pohledu,“ vysvětlil pro ChannelWorld Aleš Pícl, generální ředitel společnosti D-Link.
D-Link mění vedení
Spolu s oznámením nových produktů výrobce informoval partnery a zákazníky, že přistoupil k restrukturalizaci svých poboček ve východní Evropě. Cílem změn má být posílení pozic na evropském trhu. Novým viceprezidentem pro střední a východní Evropu byl jmenován Thomas von Baross a rozšířeny byly i pravomoci Stefana Nordia, viceprezidenta společnosti D-Link pro jižní Evropu, který tak bude zodpovědný za chod poboček v dalších evropských regionech jako je Albánie, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Makedonie, Černá Hora, Srbsko a Slovinsko.
Thomas von Baross se tak stává novým nadřízeným Aleše Pícla. Nový manažer byl dosud zodpovědný za obchodní zastoupení společnosti v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Do jeho kompetencí budou nyní navíc patřit kromě České republiky a Slovenska také aktivity poboček v Bulharsku, Polsku, Rumunsku a v Maďarsku. Tím přebírá dosavadní kompetence Romana Napieraly, oblastního ředitele společnosti D-Link pro východní Evropu a národního ředitele pro Polsko, který společnost opouští. Vedení ostatních místních poboček zůstává beze změn.
Podle vyjádření tuzemského zastoupení společnosti tyto změny partnery ani zákazníky žádným způsobem neovlivní. Více informací o aktuální strategii výrobce najdete v rozhovoru s Kevinem Wenem, viceprezidentem D-Link Europe.
Zdroj: D-Link, ChannelWorld