Společnost SWS uspořádala dne 10. 4. v jihomoravských Čejkovicích již 28. stejnojmenné partnerské setkání. Pozvání přijalo přibližně 350 zástupců zákazníků a 150 zástupců výrobců z distribučního portfolia společnosti, na které čekal celodenní program zahrnující přednášky, workshopy i zábavu, stejně jako aprílové střídání vydatného deště a slunečna.
Dopoledne i odpoledne proběhla na zámku čtyři paralelní pásma prezentací výrobců, kteří přítomným partnerům představovali svá stávající portfolia i budoucí produktové novinky. Z úst zástupce společnosti GfK si rovněž mohli vyslechnout nejnovější data o vývoji tuzemského trhu a stávajících trendů.
V podzámčí pak během oběda rozbily své stany společnosti Brother, Eset, Lenovo, HP, Fujitsu, Acer, Samsung, Belkin a Dell. Spustily tak program workshopů, který se posléze naplno rozjel v čejkovické Orlovně po skončení přednášek na zámku. Zájem partnerů o stánky pětatřiceti výrobců místy představoval výzvu pro kapacitu sálu, nicméně se dostalo na každého, neboť večerní program na zámku začínal až ve 20:00.
Pro účastníky byl večer připraven bohatý raut, kterým si mohli zpříjemnit čekání na hudební vystoupení, před nímž jim příjemnou zábavu popřál Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS, a při té příležitosti vylosoval výherce soutěže o tablet Lenovo.
Nádvoří následně opanovala kapela World Roxette Tribute Band a na své si přišli i příznivci lidové hudby, jimž pod valenou klenbou zámeckého sklepa zahrála cimbálová muzika Réva. Partneři mohli popustit uzdu své herní vášni v gaming zóně, zhlédnout vystoupení pole dance nebo si prohlédnout místní templářské sklepy.
Níže naleznete fotogalerii a shrnutí vybraných vystoupení z pásma přednášek.
Rally Čejkovice s Logitechem
Sérii prezentací zahájil Jan Kugler, zástupce generálního partnera setkání, společnosti Logitech. V zámeckém sklepě poskytl účastníkům vyčerpávající průřez portfoliem společnosti, konkrétně byly představeny produkty ze segmentů klávesnic, myší nebo jejich kombinací, webkamer, reproduktorů nebo příslušenství k tabletům iPad a iPad mini.
Zvláštní pozornost byla věnována hernímu příslušenství Logitech G-series, které zahrnuje specializované klávesnice a myši, ale i headsety, gamepady joysticky nebo volanty. Aby nezůstalo jen u slov, volanty i s pedály byly následně k vyzkoušení ve stanu na nádvoří; dunění motorů ze závodních her poskytovalo Čejkovicím zvukovou kulisu po celý den.
GfK shrnuje trendy
Pavel Buzek z výzkumné společnosti GfK vystoupil s přednáškou, v níž shrnul výsledky indexu GfK Temax, sledujícího vývoj trhu vybraných segmentů. Poslední výsledky pro Českou republiku ze 4. kvartálu roku 2013 vykazují celkový růst o 4,7 %, přičemž se meziročně dařilo vše segmentům s výjimkou fotoaparátů a spotřební elektroniky.
Pavel Buzek se blíže soustředil na segment tabletů. Tato zařízení se mezi zákazníky těší stále rostoucí oblibě a jejich prodej v České republice v loňském roce vyrostl o 146 %, zatímco ceny naopak poklesly o 35 %. Již 40 % tabletů u nás bylo zakoupeno on-line. Nejoblíbenější úhlopříčkou byla v loni velikost 7,9 palců a méně; do této skupiny spadalo 58,4 % prodaných tabletů.
Závěrem prezentace Pavel Buzek shrnul do čtyř bodů současné trendy na trhu. Zaprvé, roste spotřebitelská důvěra; zadruhé, PC zůstávají primárním zařízením a tablety, navzdory růstu prodeje, zůstávají doplňky; zatřetí, roste trend směrem k mobilní zábavě a začtvrté, tento trend s sebou nese zvýšenou poptávku po příslušenství.
Eset nabízí dvojí zajištění
Za společnost Eset vystoupil s prezentací Tomáš Krotký a představil účastníkům novou verzi bezpečnostního řešení Eset Secure Authentication (ESA), postaveného na principu dvoufaktorové autentifikace pomocí jednorázového hesla (OTP). Na rozdíl od jiných řešení není ESA postaveno na hardwarové klíčence, ale na mobilní aplikaci, která generuje náhodná hesla, která jsou při aktivaci řešení vyžadována pro přístup například k firemní síti.
Řešení nativně podporuje např. Sharepoint, Dynamics CRM nebo Remote Desktop od Microsoftu. Podle Tomáše Krotkého je však možné je použít na jakoukoliv aplikaci, která po uživateli vyžaduje přístupové jméno a heslo.
Tomáš Krotký následně předvedl živou ukázku, v rámci níž postupně nainstaloval řešení na virtuálním desktopu, aktivoval je, zaslal aktivační SMS do telefonu dobrovolníka z publika, počkal, až dotyčný nainstaluje aplikaci, a následně použil telefonem vygenerované OTP k přístupu do Active Directory. Celý postup trval přibližně deset minut.
Nokia pojede na Androidu a najde vám klíče
Společnost Nokia představila ústy Veroniky Chrustawczukové své portfolio telefonů. První část prezentace se týkala vlajkové řady Lumia postavené na operačním systému Windows Phone. Tato rodina má v současnosti šest členů, z toho pět telefonů a jeden phablet (Lumia 1520).
Veronika Chrustawczuková hovořila zejména o prodejních argumentech směrem k podnikové sféře. Zmínila výhodu synchronizace se službami Microsoftu, mobilní verzi Office, offline navigaci Here nebo možnost vzdálené správy skrz účet u Microsoftu. Drobnou, ale užitečnou vlastností je možnost telefon zkrz tento účet prozvonit.
Co se prozvánění a hledání zařízení týče, nebylo to ještě vše. Na prezentaci bylo představeno příslušenství TreasureTag, určené pro NFC spárování s telefonem a následnou oboustrannou komunikaci přes Bluetooth. Mobilní aplikací lze prozvonit TreasureTag a nalézt tak například své klíče, stejně tak naopak. Aplikace zároveň hlídá spojení obou zařízení a upozorní, pokud se od sebe vzdálí. Uživatel by tak neměl už opustit dům nebo kancelář bez klíčů či telefonu.
Hlavní novinkou od Nokie je však řada Nokia X, což jsou chytré telefony postavené na Androidu. Tato rodina má celkem tři členy, z toho dva mají být k dispozici i v ČR. První z nich, Nokia X, je na trhu od 11. 4., větší Nokia XL se má objevit v květnu. Účelem nové řady, jejíž rozhraní bylo upraveno, aby připomínalo Windows Phone, je sloužit jako vstupní brána k produktům Nokie a motivovat k budoucími zakoupení Lumie. Ceny začnou na 3 490 Kč.
Lenovo představilo dvě nové řady notebooků
Prezentace Pavla Janicha ze společnosti Lenovo uvedla (nejen) nové modelové řady notebooků IdeaPad G a IdeaPad Z, přičemž model zastupující řadu G je cílí na cenu a je určen pro domácnosti nebo studenty, zatímco podle za série Z byl představen jako multimediální zařízení s Full HD rozlišením.
Pavel Janich dále představil například model IdeaPad Y50-70, herní zařízení s 4K rozlišením, jehož cena se má vejít pod 30 000 Kč. Dále uvedl, že počátkem léta chce Lenovo uvést na trh zařízení s Windows 8, jehož cena nemá přesáhnout 7 000 Kč.
Mezi dále představenými modely byly například tablety IdeaPad řady A, notebook Flex, tablet Miix 2, notebook Yoga 2, Yoga Tablet, nové AIO řady C nebo Beacon, nové řešení pro osobní cloud.
AVG se postará o firemní sítě
Účastníci prezentace Davida Všetuly, zástupce společnosti AVG, byli seznámeni s novým produktem, který by se do dvou měsíců měl objevit na trhu. Je jím AVG Managed Workspace, uvedené jako end-to-end řešení pro kompletní správu firemní sítě.
Jako hlavní prodejní argument pro toto řešení uvedl David Všetula skutečnost, že firmy v současnosti hledají více než jen systém pro vzdálenou správu a monitoring (RMM) a očekávají více partnerské spolupráce se svým poskytovatelem spravovaných služeb (MSP). Dalším problémem je podle Davida Všetuly roztříštěnost prvků firemní sítě mezi více firem, což s sebou přináší například nutnost platit poplatky za podporu až pěti subjektům.
AVG Managed Workspace má tyto problémy odstranit tím, že v rámci jednoho řešení nabízí nejen RMM, nýbrž i NOC/HD, správu tisku, antivirus, antispam, archivování emailů, jejich šifrování a filtrování, stejně jako správu mobilních zařízení a dalších funkcí.
Produkt by od roku 2011 testován v USA a Číně, přičemž koncem roku 2013 měl spravovat přes 1,2 milionu zařízení. Nyní je podle Davida Všetuly připraven vstoupit na evropský trh. Správa mobilních zařízení zatím podporuje Android a iOS, na podpoře Windows Phone se pracuje.
Zdroj: ChannelWorld