ZyXel chce akvizicí firmy Sphairon Technologies posílit v Evropě

Společnosti ZyXel Communications věří, že akvizicí německé firmy Sphairon Technologies posílí svou pozici na evropských trzích. Zároveň prý akvizice pro byla velice výhodná. Proč? A čím se Sphairon Technologies zabývá?

ZyXel chce akvizicí firmy Sphairon Technologies posílit v EvropěSpolečnost ZyXel Communications, výrobce síťového hardwaru a komunikačních řešení, se dohodla se s firmou Sphairon Technologies na odkoupení jejích aktiv. Sphairon Technologies je výrobcem koncových síťových jednotek a podnikových řešení.

Přestože mezi zákazníky Sphairon Technologies patří například Deutsche Telekom, Vodafone, Telefónica či Versatel, tak se tato německá firma dostala do finančních potíží.

V březnu 2013 získala status dlužníka s dispozičními právy, což je v Německu oficiální forma ochrany v případě platební neschopnosti s cílem provést restrukturalizaci svých financí a případně najít nového vlastníka.

Společnost ZyXel Communications využila této příležitosti a se Sphairon Technologies se domluvila na převzetí. Ta se nyní oficiálně nazývá Sphairon (a ZyXel Company).

Bude pokračovat v uspokojování potřeb svých zákazníků za plné podpory společnosti ZyXel. Aktivity firmy Sphairon výrazně pomohou společnosti ZyXel chápat a ještě lépe plnit specifické potřeby poskytovatelů služeb v Německu, Rakousku a na dalších evropských trzích,“ uvedla ve zprávě pro média společnost ZyXel Communications.

Zároveň prý doufá, že se touto akvizicí posouvá na evropském žebříčku výrobců bezdrátových zařízení mezi silné hráče. „Pokud jde o výsledky na poli navrhování výrobků, inovace a vysoce kvalitní výroby, získala společnost Sphairon silné renomé a výrazně se etablovala na místním trhu,“ uvedl ve zprávě pro média Karsten Gewecke za společnost ZyXEL Communications.

Zdroj: ZyXEL Communications
Úvodní foto: ZyXEL Technologies, Sphairon Technologies

Komentáře