Zisk a výnosy Microsoftu vzrostly, všechny divize jsou v zisku

Mezi řadu oznámení poklesů tržeb a prodejů PC ohlásil Microsoft nárůst prodeje Windows.

Zisk a výnosy Microsoftu vzrostly, všechny divize jsou v ziskuMicrosoft ve svém třetím fiskálním čtvrtletí končícím 31. 3. 2013 navýšil tržby všech svých divizí a dosáhl 18% meziročního nárůstu obratu. Celkové tržby činily 20,5 miliardy dolarů.

Čistý zisk společnosti činil 6,06 miliardy dolarů (0,72 dolaru na akcii) v porovnání s 5,1 miliardami dolarů (0,6 dolaru na akcii) ve stejném čtvrtletí roku 2012.

Na proforma bázi, po započtení některých jednorázových položek včetně čistých výnosů z upgradu a předprodeje Windows a Office a pokuty Evropské komise činil příjem 18,8 miliardy dolarů.

Divize Business, která zahrnuje Office, navýšila obrat o 8 % na 6,32 miliardy dolarů. Po úpravě o upgrady a předprodeje činil růst 5 %.

Divize Servers & Tools navýšila tržby o 11 % na 5,04 miliardy dolarů, čemuž pomohly silné prodeje SQL Serveru a System Center.

Divize Windows přinesla výnosy ve výši 5,7 miliardy dolarů, tedy o 23 % více než vloni. Bez započtení upgradů a předprodeje prodej stagnoval. Divize zahrnuje také tablety Surface.

Tržby divize Online Services vzrostly o 18 % na 832 milionů dolarů, což podpořil 22% nárůst příjmů z online inzerce.

Divize zařízení dosáhla 52% nárůstu obratu na 2,53 miliardy dolarů. Tržby narostly o 33% bez započítání příjmů z her.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře