Zásilkovna.cz má již přes 80 poboček, první v Německu

Služba Zásilkovna.cz, která umožňuje i menším internetovým obchodníkům nabízet osobní vyzvednutí zboží, otevřela několik nových poboček v Praze, dvě nové na Slovensku a vůbec první v Německu. Představila i nové služby.

Zásilkovna.cz má již přes 80 poboček, první v NěmeckuZásilkovna.cz oznámila několik novinek. Připomeňme si, že jde o službu, která díky síti partnerských prodejen umožňuje i menším internetovým obchodníkům nabízet osobní odběr zboží v řadě měst.

Počet partnerských provozoven, kde si zákazníci mohou zboží osobně vyzvednout, překročil osm desítek. Jen v Praze jich přibylo šest:

Rozšiřuje se počet výdejen i mimo Prahu. Nové jsou v Brně, Havířově a Chrudimi. Zásilkovna.cz pokračuje také v expanzi do zahraničí. Další nové výdejní místo je v Bratislavě a Žilině na Slovensku a v Zittau v Německu.

Od 10. června 2013 je v provozu nové podací a výdejní místo v brněnských Nových Sadech přístupné pro vozíčkáře a rodiče s kočárky. Obchodníci mohou při podávání objemnějších zásilek využít nákladní výtah.

Zásilkovna.cz běží na novém serveru

Zásilkovna.cz počátkem července 2013 přesídlila na nový server, který je prý připravený na další růst služby. Aktuálně ji využívá cca 2 300 e-shopů, pro které Zásilkovna.cz denně prý přepraví 30 000 zásilek.

Komunikace mezi e-shopem a serverem služby nově probíhá výhradně skrze zabezpečený protokol (HTTPS) namísto protokolu běžného (HTTP).

Nové služby Plánovaný výdej a Konverze měn

Zásilkovna.cz nabízí obchodníkům dvě nové služby. První je Plánovaný výdej, díky které lze naplánovat výdej zásilek, které jsou dopravovány běžným způsobem, ale nebudou vydány dříve než ve stanovené datum. Služba není zvlášť zpoplatněná.

Druhou novou službou je Konverze měn CZK/EUR. „Vyslyšeli jsme žádosti našich klientů, pro které je složité zakládat bankovní účet v cizí zemi a nově nabízíme konverze měn z CZK do EUR a z EUR do CZK,“ uvádí Zásilkovna.cz v newsletteru, kterým obeslala své dosavadní zákazníky z řad internetových obchodníků.

Zdroj: Zásilkovna.cz
Úvodní foto: Zásilkovna.cz

Komentáře