Zákazníci začínají nakupovat v pozdějších hodinách, tvrdí Kasa.cz

Podle statistik e-tailu Kasa.cz se mění nákupní zvyklosti zákazníků. Své nákupy realizují i v pozdějších odpoledních až večerních hodinách, a dotazy řeší prostřednictvím chatu.

Zákazníci začínají nakupovat v pozdějších hodinách, tvrdí Kasa.czZatímco ještě před pěti lety zákazníci nakupovali nejčastěji kolem poledne, dnes se čas jejich nákupů přesunuje na dopolední hodiny a na dobu po pracovní době, uvádí Kasa.cz ve zprávě vycházející ze svých statistik.

Dvě denní špičky Kasa údajně zaznamenává kolem 9. hodiny ranní a 20. hodiny večerní. Nejvíce zákazníci tohoto e-shopu nakupují od pondělí do čtvrtka, v pátek se nákupy soustředí na dopolední hodiny a o víkendu se prodeje realizují vesměs jen večer.

Změna nákupního času je dána bezpochyby tím, že dnes již většina zákazníků má počítač připojený k internetu nejen v práci, ale i doma, a tak není problém vybírat zboží i v podvečer,“ vysvětluje změnu David Pintar, vedoucí zákaznického servisu Kasa.cz.

Kasa dále uvádí, že více než třetinu dřívějších telefonických dotazů zákazníků dnes řeší prostřednictvím chatu, přičemž tato tendence má stále růst.

Nejčastěji se zákazníci přes chat táží na technickou specifikaci vybraného zboží (cca 60 % dotazů). Zbylých 40 % tvoří dotazy na termín dodání zboží, na možnost nákupu na splátky či na otevírací dobu v kamenných prodejnách, dodává Kasa.cz.

Zdroj: Kasa.cz
Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře