Z Dell Enterprise Forum: Nová analytika a řešení pro ukládání dat

Společnost Dell na Enterprise Fóru v San José představila nové řešení pro ukládání dat a rozšířené analytické schopnosti.Dell uvádí, že s rostoucím objemem dat se zvyšuje počet firem, které využívají optimalizované IT systémy pro výkon a datově náročné úlohy, jako například analýzy zákaznických a obchodních dat.

Analytická firma IDC předpokládá růst celosvětového trhu s technologiemi a službami pro velká data o 31,7 % ročně při celkovém objemu tržeb dosahujícím 238 miliard dolarů do roku 2016.

Očekává se, že infrastruktura pro nasazení technologií pro big data poroste ještě rychleji společně se segmentem ukládání dat, a to až o 53,4 %.

Za účelem pomoci zákazníkům efektivněji spravovat jejich rostoucí data přichází Dell s vylepšením svého datového portfolia.

Nová generace Dell Compellent Storage Center 6.4 pro serverová pole byla optimalizována pro datově náročné zatížení:

  • Dell Compellent Flash Optimised Solution nabízí řešení pro tierované ukládání dat s umístěním informací napříč různými typy technologií flash v kombinaci s tradičními disky. Flash Optimised řešení může podle Dellu snížit náklady na ukládání dat až o 75 % ve srovnání s ostatními flash řešeními.
  • Dell Compellent SC280 nabízí podle výrobce až 2,8 krát vyšší kapacitu než konkurenční 2U skříně. Toto kapacitně optimalizované řešení pro hosting dokáže škálovat data až do velikosti 336 TB do 5U racků.
  • Dell Fluid File systém (FluidFS) ve verzi 3 nabízí zákazníkům řešení pro ukládání dat a má pomáhat lépe přizpůsobit výkon při intenzivních pracovních úlohách. V průběhu letošního roku bude k dispozici pro Dell Compellent FS8600. FluidFS v3 podporuje až dva petabajty v jednom jmenném prostoru. Nová verze by měla být ve svém odvětví prvním primárním řešením pro ukládání dat s řízenou politikou, variabilní redukcí dat, deduplikací a kompresí nadbytečných dat.

Dell rozšiřuje možnosti systému Hadoop

Jde o řešení, která umožňují pružnou analýzu vlastních dat. Pro uspokojení těchto potřeb plánuje Dell rozšíření možností Hadoopu, mezi které patří:

  • Poskytnout zákazníkům možnost využít distribuce Intel Apache Hadoop (IDH). Již v současné době je testováno řešení založené na IDH, které se zaměří na výkonnost a bezpečnost. Dell Crowbar v současné době zahrnuje integraci Hadoop. IDH řešení budou zahrnuta po spuštění v průběhu tohoto roku.
  • Podpora Cloudera Search pro Hadoop umožní i méně technickým uživatelům klást dotazy do velkých dat. Nové vyhledávací funkce Cloudery přidávají fulltextové indexování k údajům uloženým v Hadoop nebo Hbase. Dell Crowbar v současné době spolupracuje s Dell | Cloudera Hadoop řešením s cílem urychlit vývoj open-source cloudu, implementaci a aktualizace.

Plánovaná dostupnost

Nový Dell Compellent Storage Center 6.4, Flash Optimised Solution a SC280 budou k dispozici během podzimu tohoto roku.

Vylepšená verze Dell Fluid File Systém s pořadovým číslem 3 bude k dispozici do konce tohoto roku.

 Zdroj: DellKomentáře