Xerox koupil společnost Impika vyrábějící produkčních tiskové stroje

Xerox oznámil, že získal společnost Impika, výrobce produkčních inkjetových tiskových řešení používaného pro průmyslový, komerční a bezpečnostní tisk a také pro potisk etiket a tisk obalových materiálů.

Xerox koupil společnost Impika vyrábějící produkčních tiskové strojePortfolio společnosti Impika, výrobce a dodavatele kontinuálních inkjetových tiskových strojů rozšiřuje nabídku Xeroxu v oblasti produkčních tiskových technologií. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Společnost Impika nabízí portfolio tiskových strojů na bázi vodou ředitelných inkoustů. Produktové řady Impika zahrnují tiskový stroj iPrint, který tiskne rychlostí 375 metrů za minutu a iPress, s možností tisku s rozlišením až 2400 x 1200 dpi, uvádí Xerox v oznámení.

Impika, se sídlem v Aubagne, ve Francii, prodává své produkty prostřednictvím přímého prodeje a prostřednictvím celosvětové sítě obchodních partnerů, včetně Xeroxu, který prodával v Evropě značku Impika od roku 2011.

Impika patří v oblasti tisku vodou ředitelných inkoustů ke špičce. Xerox tak získává do svého portfolia velmi kvalitní tiskové řešení. V současné, ekonomicky obtížné době, tak Xerox posiluje svoji pozici dodavatele produkčních tiskových řešení. Pro zákazníky se tak stáváme ještě zajímavějšími partnery,” uvedl v oznámení Petr Jetel, product manager PSG v Xerox ČR.

Zdroj: Xerox

Úvodní foto: Impika, Xerox

Komentáře