Xerox ConnectKey otevírá dveře ke vzdálené správě tisku a vývoji aplikací

Xerox představil softwarovou platformu ConnectKey, kterou jsou vybaveny všechny jeho nové stroje. Společnostem má umožnit inteligentní a snadnou správu dokumentů a resellerům má otevřít nové příležitosti.

Xerox ConnectKey otevírá dveře ke vzdálené správě tisku a vývoji aplikacíSoftwarový ekosystém ConnectKey přidává novou argumentaci při prodeji tiskových zařízení Xerox nad tradiční srovnání rychlostí tisku a dalších hardwarových parametrů.

Hlavní myšlenkou je ukázat zákazníkům způsoby, jak zvýšit efektivitu, ušetřit náklady a zajistit lepší podporu, aby tisk, skenování a práce s dokumenty už nebyly zdrojem komplikací,“ říká Dušan Novotný, produktový manažer společnosti Xerox.

Z pohledu produktivity nabídne ekosystém možnost instalovat aplikace třetích stran (přes USB i ze serveru), vytvářet vlastní aplikace na míru (bez znalosti programování), které mohou běžet, jak na tiskovém stroji, tak na vzdáleném serveru.

Xerox ConnectKeyAplikace pak může uživatelům výrazně zjednodušit provádění různých úloh a partneři či systémoví integrátoři mohou zákazníkům s využitím otevřeného API nabídnout vlastní aplikace bez nutnosti instalovat další systémy či servery.

Pracovní plochu zařízení lze pak kustomizovat, aby bylo možné např. zasílat skenované dokumenty do předem zvolených prostředí (SharePoint, Office 365, DropBox atd.) a uživatel strávil co nejméně času s nastavením úlohy.

Jednotná správa jako nová příležitost

Funkce pro správu po síti umožňují vzdálený přístup a ovládání stroje, což usnadní práci IT pracovníkům ve firmách, nebo naopak umožní resellerům a poskytovatelům nabízet vzdálený dohled nad tiskovými zařízeními zákazníkům jako službu.

Reseller jen spustí vzdálenou relaci a přes PC vyřeší se zákazníkem jeho tiskový problém. Ačkoliv má reseller vzdálený přístup k tiskárně, nikdy nezíská přístup k datům. Jednotná platforma pak umožňuje přebírat resp. aplikovat stejnou konfiguraci mezi jednotlivými MFP Xerox, což urychluje instalaci.

Pro management tiskových nákladů platforma obsahuje řešení pro nastavení práv uživatelů, řízení přístupu včetně možnosti ověření pomocí čipových karet. Správu napájení resp. spotřeby má pak usnadnit certifikace Cisco EnergyWise.

Bezpečný, mobilní tisk?

Třetí významným argumentem ekosytému ConnectKey má být pohodlí při použití multifunkcí. Xerox umožňuje mobilní resp. cloudový přístup k tiskárně přes server, který pak lépe ohlídá provádění tiskových úloh. Server může buď hostovat Xerox (cloud a tedy účtování podle využití) a nebo může být nasazen on-site.

Jako čtvrtý pilíř platformy staví Xerox bezpečnost. Na pevný disk zařízení je aplikováno 256bitové šifrování a data jsou každý týden přepisována.  Tzv. whitelisting od McAfee pak dovoluje povolit pouze známé procesy, a ztížit tak průnik malwaru do OS multifunkce.

Bezpečný přístup k síti má pak zajistit Cisco TrustSec. Další úroveň zabezpečení otevírá možnost integrace do softwaru Identity Services Engine, které umožňuje prosazovat dodržování předpisů a zásad a podpořit zabezpečení celé infrastruktury.

Zdroj: Xerox
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře