Windows Blue bude bezplatný update Windows 8. Přijdou další?

Microsoft oficiálně potvrdil, že Windows Blue je kódové označení Windows 8.1 – bezplatného updatu posledního vydání tohoto operačního systému. Přejde Microsoft na model průběžných updatů i u Windows?

Windows Blue bude bezplatný update Windows 8. Přijdou další?Windows Blue budou oficiálně označované jako Windows 8.1 a budou dostupné jako bezplatný update uživatelům Windows 8 skrze Windows store.

Informaci zveřejnila Tami Rellerová, viceprezidentka a finanční ředitelka divize Windows na konferenci JP Morgan, Media & Telecom v Bostonu.

Rellerová sdělila účastníkům, že se Microsoft zaměřuje na poskytování průběžných updatů Windows a Windows 8.1 je další krok v této strategii, která začala právě s Windows 8.

Tímto Rellerová naznačila, že by Microsoft mohl u svého operačního systému použít podobný či stejný model, který využívá u Office 365 – zákazník platí prodejnímu partnerovi předplatné, v jehož rámci získává vždy aktuální verzi softwaru (všechny průběžné updaty).

Microsoft taktéž potvrdil, že public preview verze Windows 8.1 jak pro Windows 8, tak pro Windows RT bude dostupná 26. 6. 2013, což se shoduje s datem vývojářské konference Build v San Francisku.

Z tohoto oznámení pak vyplývá, že prozatím Microsoft se systémem Windows RT pro další období počítá. 

Bližší plán vydání updatu zatím není zřejmý. Rellerová však uvedla, že chce vidět produkty s Windows 8.1 ještě před důležitým období vánočních nákupů.

Rellerová taktéž neprozradila, jaké novinky bude verze 8.1 obsahovat. Podle nedávných zvěstí by mohlo dojít k návratu tlačítka Start a možnosti pro bootování přímo do desktopu (místo dotykového rozhraní Modern UI). 

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře