Výpadek služeb Google zasáhl zákazníky po celém světě

Přístup k některým z nejpoužívanějších webových služeb společnosti Google včetně produktů Gmail, Drive a administrační konzole včera vypadl na více než dvě hodiny.

Výpadek služeb Google zasáhl zákazníky po celém světěPodle  Apps Status Dashboardu společnosti Google vypadl jako první Admin control panel pro správu, který taktéž poskytuje přístup API k ostatním on-line službám. Funkcionalita nebyla dostupná až do 11 hodin, přičemž první výpadky nastaly v 8:20 východního času.

Google Drive, který zahrnuje kancelářský balík Google Docs, Spreadsheets and Presentations, se začal potýkat s výpadky kolem 9 hodiny, přičemž problémy byly uvedeny jako vyřešené těsně přes 11 hodinou. Gmail se dostal do potíží v podobném čase a dashboard uvádí, že problémy byly opraveny těsně po opravě odstávky Drivu.

Google na dotaz Network Worldu odvětil, že společnost hledá příčiny narušení služeb a poskytne další informace po dokončení šetření.

Příspěvky a komentáře na sociálních médiích na Reddit a Hacker News ukazují, že byli nejspíše zasaženi běžní i firemní uživatelé v lokalitách po celém světě. Google dashboard problémy označil za přerušení služeb Gmail a Drive, ne jako úplný výpadek.

Nejde o první rozsáhlý výpadek služeb společnosti Google v posledních týdnech. Google Drive vykázal tři přerušení služby v týdnu od 18 do 22. 3. Gmail nebyl dostupný naposledy 10. 12. 2012 asi na jednu hodinu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Google

Komentáře