VMware kupuje Desktone v rámci zaměření na virtualizovaná datovaná centra

Společnost VMware oznámila akvizici společnosti Desktone a převzetí jejích cloudových řešení.

VMware kupuje Desktone v rámci zaměření na virtualizovaná datovaná centraSpolečnost VMware oznámila, že koupila cloudového poskytovatele Desktone. Ten se specializoval na desktop jako službu (DaaS) a aplikace jako službu (AaaS). Pro VMware je to další kamínek do mozaiky poskytování kompletních virtualizací sítí.

Virtualizace je bezesporu nejmocnějším IT nástrojem posledního desetiletí pro transformaci a šetření nákladů... a to teprve začínáme,“ řekl Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware, na konferenci VMworld v Barceloně, jejímž tématem byla kompletní virtualizace datacenter.

Rozšířit záběr a diktovat kurz

Akvizicí Desktone však VMware rozšířuje svůj dosah od datacenter až ke koncovým uživatelům. Víceprezident společnosti Sanjay Pooen vyjádřil ambici VMware diktovat kurz celému odvětví, přičemž v řešeních pro virtuální pracovní plochy od Desktone vidí příležitost, jak toho dosáhnout.

Betatesty virtuálních pracovních ploch na základně technologií Desktone začnou ještě v tomto kvartálu na hybridní službě vCloud v novém datovém centru v Anglii. VMware si dal ambiciózní cíl ještě do konce tohoto roku vylepšit výkon na úroveň srovnatelnou s klasickou pracovní plochou, zjednodušit ovládání a snížit náklady.

K tomu mají posloužit nové řady nástrojů vCloud Automation Center 6.0, vCenter Operations Management Suite 5.8 and vCenter Log Insight 1.5, rovněž oznámené na konferenci VMworld.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře