Video: Sony představuje PlayStation 4

Po necelých 6,5 letech konečně nastal dlouho toužebně očekávaný okamžik, společnost Sony představila novou generaci celosvětově populární herní konzole PlayStation 4.

Video: Sony představuje PlayStation 4Datum 20. února 2013 si ve svém kalendáři červeně zvýraznil každý pravý nadšenec videoher. Společnost Sony, někdejší král na poli herního průmyslu, včera představila zbrusu nového zástupce do řady herních konzolí PlayStation.

Čtvrtá generace konvertuje na platformu x86, představuje nový ovladač a kromě vlastních her klade důraz také na multimediální služby a komunikaci i sdílení obsahu mezi jednotlivými hráči.

V prvé řadě se podívejme pod kapotu nové konzole. Nejzásadnější změnou od předchozí verze je přechod od CPU architektury Cell na tradiční PC platformu x86-64.

Z tiskové zprávy společnosti Sony vyplývá, že bude konzole poháněna 8jádrovým 64bitovým procesorem Jaguar z dílny AMD, grafickým čipem Radeon (rovněž z produkce AMD), který má dosahovat výkonu 1,84 TFLOPS a bude disponovat 8GB GDDR5 operační pamětí. Mezi další výbavu patří BluRay mechanika, 802.11n Wi-Fi adaptér, etehrnetové rozhraní, USB 3.0 nebo HDMI.

Kromě videa níže více informací naleznete v článku na PCWorld.cz.


Zdroj: PCWorld.cz, IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře