V Praze bylo otevřeno třetí Microsoft inovační centrum v ČR

Microsoft ve spolupráci s partnery otevřel v Praze centrum pro podporu začínajících IT firem a projektů.

V Praze bylo otevřeno třetí Microsoft inovační centrum v ČRSpolečnost Microsoft otevřela v Praze nové Microsoft inovační centrum (MIC), po Brně a Hradci Králové třetí zařízení svého druhu v České republice. Hlavním partnerem při vybudování nového centra byla společnost WBI, v jejíchž prostorách se nové MIC nachází.

Účelem MIC je vytvoření příležitostí pro začínající IT firmy a studenty, v tomto případě z Prahy a středních Čech. Centrum jim nabídne zázemí, technologickou podporu, konzultace a školení.

Způsob, jak zvýšit konkurenceschopnost

Nelichotivý stav konkurenceschopnosti ČR okomentovala v úvodním slovu Biljana Weberová, generální ředitelka českého Microsoftu. Uvedla, že meziročně se naše země propadla z 39. místa na 46. místo celosvětového žebříčku.

Příčina podle ní leží mimo jiné v nedostatečné spolupráci mezi soukromým sektorem a vzdělávacími institucemi, v případě IT segmentu technickými vysokými školami resp. fakultami. Biljana Weberová dodala, že koncept MIC je součástí snahy pomoci tyto vztahy navázat.

Nemalé ambice

Generální ředitel WBI Robert Paskovský na setkání vysvětlil, proč se společnost rozhodla podílet na budování MIC. Uvedl, že sama WBI byla teprve před 4 lety startupem a že po úspěchu a získání pozice na trhu je nyní rozhodnuta začít pomáhat nové generaci.

Chceme zúročit naše zkušenosti z dob, kdy jsme začínali jako start-up, a předat je těm, kteří je dnes potřebují. Chceme dát šanci šikovným studentům a začínajícím podnikatelům, podpořit zajímavé projekty a pomoci jim vybudovat konkurenceschopné firmy. Doposud se nám to povedlo například s dodavatelem řešení FBA Suite, které si našlo stovky spokojených uživatelů po celém světě, a věříme, že budou následovat mnohé další,“ řekl Robert Pacovský.

Záměrem MIC je podle něj vyhledávat startupy a pomoci jim od prvních krůčků k vytvoření obchodního plánu, s nímž by již mohly předstoupit před investory. Ambice přitom nejsou nijak malé.

Podle Roberta Paskovského chce MIC během následujících tří let dovést k úspěchu nejméně 30 startupů, které vyvinou minimálně 30 aplikací, vyškolit nejméně 100 specialistů, vytvořit nejméně 100 pracovních míst a alespoň jednou nebo dvakrát zvítězit v soutěži Imagine Cup.

Dalšími partnery MIC jsou Vysoká škola ekonomická v Praze, Západočeská univerzita v Plzni, akcelerátor StartupYard, poskytovatel technického zázemí TechSquare a vzdělávací institut iCollege.

Zdroj: Microsoft, ChannelWorld
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře