UPC nabídne připojení s rychlostí 240 Mbit/s

Kabelový operátor oznámil, že zdvojnásobí teoretické rychlostní maxima svého nejvyššího tarifu UPC Fiber Power pro domácnosti ze současných 120 Mbit/s na 240 Mbit/s. Jaké trendy u svých zákazníků UPC registruje?

UPC nabídne připojení s rychlostí 240 Mbit/sKabelový operátor UPC upravuje nabídku internetového připojení pro domácnosti na českém trhu. Nejvyšší tarif UPC Fiber Power nově jako rychlostní maximum nabídne 240 Mbit/s namísto dosavadních 120 Mbit/s.  

Navýšení rychlosti vstoupí v platnost v září 2013 a týká se nových i stávajících zákazníků.

UPC se tak z hlediska přenosové rychlosti dál vzdaluje nabídce hlavního konkurenta na trhu, kterým je společnost Telefónica (O2). Ta je schopná díky technologii VDSL zákazníků nabídnout maximálně 40 Mbit/s.

Zákazníci UPC prý přenášejí více dat a mají více zařízení

UPC uvádí, že chce navýšením rychlostního stropu svého nejvyššího tarifu vyhovět potřebám domácnosti s rostoucím počtem zařízení připojujících se k internetu.  

Oproti roku 2011 se v domácnostech se službami UPC průměrný počet zařízení připojených k internetu zdvojnásobil na současných šest,“ uvedl ve zprávě pro média Václav Bartoň, generální ředitel UPC Česká republika.

Domácnosti s internetovým připojením od UPC  prý stáhly z internetu za letošní první pololetí o 18 % více dat než za stejné období loňského roku.

Průměrně to bylo od ledna do června 36 gigabajtů měsíčně. Srovnatelný trend zaznamenává i objem dat odeslaných uživateli do sítě internet,“ uvádí UPC ve zprávě pro média.

V ní se však UPC nezmiňuje, že by se zvyšovala i rychlost uploadu. Tarify UPC Fiber Power totiž spadají do kategorie asymetrických připojení.

Nejvyšší varianta má jako teoretické rychlostní maximum pro upload v současnosti 10 Mbit/s, což je pouhá jedna dvanáctina současné rychlosti downloadu.

Zdroj: UPC Česká republika, ChannelWorld
Úvodní foto: UPC

Komentáře