U:fon personálně posiluje, míří do regionů a myslí na GSM

Nový vlastník mobilního operátora U:fon, společnost Air Telecom, představil některé své plány pro rok 2013. U:fon přestěhovaný do nového sídla rozšiřuje počty zaměstnanců. Co dál nový vlastních chystá?

U:fon personálně posiluje, míří do regionů a myslí na GSMU:fon, čtvrtý mobilní operátor na českém trhu, letos hodlá rozšiřovat řady svých zaměstnanců, posilovat pozici v regionech a budovat síť partnerských prodejen.

Ve zprávě pro média to uvedla společnost Air Telecom, která je od loňského roku novým vlastníkem mobilního operátora U:fon. Získala jej v rámci konkurzního řízení.

U:fon již s novým vlastníkem v zádech letos představil nové hlasové tarify a upravil nabídku datových tarifů. Angažoval také 25 nových pracovníků. Ti doplňují tým, jenž dříve pracoval pro společnost MobilKom, která provozovala služby pod značkou U:fon.

Z jejích bývalých zaměstnanců u U:fona zůstalo podle společnosti Air Telecom údajně 99 % lidí. Nově příchozími pracovníky zatím U:fon nejvíce personálně posílil na obchodních pozicích.

U:fon chce poskytovat GSM služby

Zaměstnanci, kteří u operátora zůstali, mají podle plánu společnosti Air Telecom přispět svými zkušenostmi při vstupu do GSM segmentu. Mají být „klíčovou výhodou oproti takzvaným virtuálním operátorům, kteří často začínají bez zkušeností.“ jak stojí ve zprávě pro média

Do konce roku 2013 má U:fon získat další čtyři desítky zaměstnanců. Vedle obchodní sekce prý posílí i technický úsek v souvislosti právě s rozvojem aktivit v síti GSM, které prý U:fon chystá.

U:fon dosud používá výhradně svou vlastní síť třetí generace na bázi technologie CDMA, pro kterou ale na českém trhu není dostatečný výběr kompatibilních koncových zařízení včetně mobilních telefonů.

Od konce ledna má U:fon nové sídlo

Noví zaměstnanci již přicházejí do nového sídla operátora v kancelářské budově na pražské Balabence (fotografie níže), kde U:fon sídlí od konce ledna letošního roku. Air Telecom uvádí, že přestěhování z karlínského Corsa, kde U:fon sídlil od svého vzniku v roce 2007, bylo nutné vzhledem plánovanému rozvoji podnikání.

U:fon má růst v regionech a hledá partnery

U:fon se prý letos chystá otevřít celkem deset nových poboček v regionech. „Zde je operátor oblíbený zejména díky nadstandardnímu pokrytí CDMA signálem. Konkurence se spíše zaměřuje na velká města, “ uvedl Air Telecom ve zprávě pro média.

Aktuálně jsou otevírána nová zastoupení vedle Prahy a Brna také v Hradci Králové, Jihlavě a Pardubicích. U:fon též prý napříč Českou republikou navazuje spolupráci s obchodními partnery v oblasti call center a přímého prodeje.

Nerozvíjíme však pouze regionální pobočky, v krajích posilujeme i oblast retailu. Díky dalšímu rozvoji sítě partnerských prodejen chceme zákazníkům, kteří upřednostňují osobní kontakt, nabízet ještě kvalitnější služby a být pro ně dostupnější,“ uvedl ve zprávě pro média Martin Vavrica, sales manager společnosti Air Telecom.


Obr č.1: Kancelářská budova na pražské Balabence, kde nyní sídlí mobilní operátor U:fon (zdroj: Air Telecom)

Kancelářská budova na Balabence

 

Zdroj: Air Telecom, U:fon, ChannelWorld
Úvodní foto: Air Telecom

Komentáře