Trend Micro chce prodávat domácí storage

Společnost Trend Micro, výrobce bezpečnostního softwaru, plánuje rozšíření nabídky o hardware – domácí úložné zařízení pro správu fotografií z různých fotoaparátů a chytrých telefonů.

Trend Micro chce prodávat domácí storageTrend Micro uvede zařízení JewelryBox nejdříve v Japonsku, a to během léta. Storage je pro napojení digitálních fotoaparátů vybavena slotem na SD karty a USB vstupem a podporuje také Wi-Fi pro bezdrátový přenos fotek ze smartphonů a tabletů.

Součástí balení je také dálkový ovladač a HDMI výstup pro prohlížení obsahu na televizi bez nutnosti použít PC. Fotky lze také sdílet na sociálních sítích. Aplikace pro Android běžící na pozadí automaticky stáhne fotky na domácí server.

Výrobce se také chystá uvést cloudovou zálohovací službu, která bude duplikovat veškerý obsah nahraný do zařízení. Na rok bude pro zákazníky zdarma.

JewelryBox a doprovodná cloudová služba nabízejí 16 GB paměti, což je podle společnosti dostatek pro uložení 40 000 fotografií o průměrné velikosti 350 KB. Nutno však zmínit, že fotografie z digitálních fotoaparátů dnes běžně zabírají 5 MB a více, což v reálu umožní uložit max. kolem 3 000 fotek.

Cena zařízení v Japonsku činí 16 800 jenů (cca 3 400 korun). Mluvčí společnosti uvedla, že uvedení produktu na další trhy je teprve ve fázi plánování.

Není běžné, aby výrobce bezpečnostního softwaru, nabídnul hardware takového typu. Trend Micro doufá, že jeho status v oblasti bezpečnosti přiláká zákazníky z přesyceného trhu domácích úložných zařízení.


Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Jay Alabaster, IDGNS Tokyo

Komentáře