TP-Link loni rostl dvouciferně, ve WLAN je jedničkou

Na tiskové konferenci v Praze TP-Link oznámil loňské výsledky a shrnul novinky v podpoře partnerů i zákazníků.

TP-Link loni rostl dvouciferně, ve WLAN je jedničkouCountry manager pro ČR a SR Felix Wang oznámil, že TP-Link loni celosvětově rostl na obratu o 45,5 % a prodal na 110 milionů kusů svých produktů. Na trhu WLAN drží podle IDC za loňský rok největší (36,4%) podíl, což je více, než čítá souhrnný podíl tržní dvojky až čtverky.

S lokálními daty navázal Martin Rak, distribution channel sales manager pro ČR a SR, který také připomenul, že TP-Link otevřel v Praze kancelář, a shrnul změny v distribučních kanálech.

Po historicky nejstarších distributorech Discomp a i4 Wifi, kteří obsluhují především ISP, pokrývá TP-Link ostatní kanály skrze společnosti ABC Data, Penta a od loňského roku také AT Computers.

Na Slovensku letos výrobce rozšířil dosavadní kontrakt s firmou Agem SK, která obsluhovala především oblast telco a menších resellerů, o eD system Slovakia, aby získala lepší viditelnost mezi resellery a retailovými kanály.

Martin Rak také přiblížil výsledky na českém a slovenském trhu, kde podle interních dat TP-Link rostl meziročně zhruba o 16 % a letos si plánuje další minimálně 15% růst. Také v ČR a SR je jedničkou v segmentu WLAN, kde odhadem dodává mezi 40 % - 50 % zařízení.

Kontakty a podpora

V oblasti podpory pak Martin Rak připomenul partnerský portál www.tplinkpartner.cz, kde se reselleři mohou přihlásit k odběru nejnovějších informací a marketingových materiálů. Produktové informace jsou pak na lokalizovaném webu www.tp-link.com/cz.

Místní tým sestává také z technické podpory, kterou můžete kontaktovat na e-mailové (podpora@tplinkpartner.cz) nebo telefonické hotlince (245 008 103).


Obr.: Lokální tým společnosti TP-Link

Lokální tým společnosti TP-Link

Zdroj: TP-Link


Závěrem Martin Rak představil produktové portfolio, které zahrnuje kompletní produktovou řadu síťových zařízení pro SOHO a SMB. V oblasti domácností prý vidí další potenciál v powerline adaptérech a extenderech. Letos se zřejmě můžete těšit také na rozšíření sortimentu o NAS.

V SMB portfoliu (PVN routery, load balancery, spravovatelné switche, chytré switche, media konvertory a další) pak upozornil na nízkou poruchovost, která se dostává až pod jedno procento.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře