Telefónica chystá mobilní terminály pro platby kartou

Společnost Telefónica Czech Republic ve spolupráci s partnery připravuje projekt mobilních POS terminálů pod názvem mPO2S.

Telefónica chystá mobilní terminály pro platby kartouPřenosné platební terminály  mPO2mají být určeny pro zájemce z řad drobných firem a živnostníků, pro které doposud nebylo dispozici vhodné zařízení pro platbu kartou.

Na českém trhu je přibližně 320 000 firem, pro které je tento typ terminálu vhodný," uvedl v tiskové správě Josef Puczok, který je ve společnosti Telefónica zodpovědný za vývoj tohoto produktu.

Jednou z velkých výhod mobilních terminálů je, že jsou kompaktní, lehce přenosné a dají se používat i mimo provozovnu podnikatele. Navíc umí přijímat všechny typy karet. Masové rozšíření produktu mobilních terminálů očekáváme do tří let."

Na základě zkušeností z pilotního projektu zváží následně Telefónica jeho rozšíření i na Slovensko.

Platit půjde kartou i telefonem

Na terminálech bude možné platit nejen bezkontaktními platebními kartami, ale i NFC telefony s platebními kartami uloženými na NFC SIM. Společnost uvedla, že díky podpoře NFC se bude jednat o první produkt svého druhu na světě. Terminál bude vybaven rovněž kontaktním rozhraním pro platby kartou s čipem nebo magnetickým proužkem.

Terminály s označením iSMP do projektu dodá společnost Ingenico CZ. V projektu figurují jako partneři společnosti MasterCard a Visa. Obě jej podpořily ze svých inovačních fondů.

Zdroj: Telefónica Czech Republic
Úvodní foto: © lucadp - Fotolia.com

Komentáře