T.S.Bohemia kupuje Alfa Computer, vzniká nová dvojka na trhu?

Společnost T.S.Bohemia, e-shop a prodejní řetězec s IT a spotřební elektronikou, oznámila akvizici e-tailera, společnosti Alfa Computer. Co bude znamenat spojení pro trh?

T.S.Bohemia kupuje Alfa Computer, vzniká nová dvojka na trhu?Za nezveřejněnou částku kupuje T.S.Bohemia společnost Alfa Computer. Podle informací v oficiálním oznámení vzniká na trhu subjekt s obratem přes dvě miliardy korun.

Na trhu se objevily spekulace, že částka transakce by se mohla pohybovat v desítkách milionů korun. Na dotaz ChannelWorldu Bronislav Pešák, místo předseda představenstva T.S. Bohemia odpověděl: „Finanční hodnotu transakce se obě strany zavázaly nezveřejňovat. Částky, které jsou v posledních hodinách zveřejňovány, údajně z ověřeného zdroje Alfa.cz, jsou spekulativní a nebudeme je komentovat.

Zatím není ani zřejmé, kdo se postaví do čela nového hodlingu. „V následujících týdnech nedojde k žádné personální změně ve vedení
společnosti T.S.BOHEMIA a.s., ani ve společnosti ALFA COMPUTER a.s.,“ dodal na dotaz ChannelWorldu Bronislav Pešák.

Nová dvojka na trhu

Za rok 2012 měla T.S.Bohemia vygenerovat obrat 1,36 miliardy korun bez DPH a tržby Alfa Computer činily 830 milionů korun bez DPH.

 „Obratem přes 2,2 miliardy korun v internetovém prodeji v segmentu IT a bílé a černé techniky se stáváme dvojkou v této oblasti v rámci celé republiky,“ uvedl v oznámení Lubomír Pešák, předseda představenstva T.S.Bohemia.

Měření pořadí na trhu není úplně jednoduché, jelikož největší e-taily prodávají kromě IT, CE také další „netechnický“ sortiment. Jednoznačnou jedničkou je Alza s obratem 7,65 mld. korun, na pomyslné třetí příčce by mohl být CZC.cz s 1,28 mld. korun.

To však nebereme v potaz e-taily spadající pod Internet Mall (např. Mall.cz) a Internet Retail (např. Kasa.cz). Obrat těchto skupin e-shopů taktéž přesahuje dvě miliardy korun.

Doprava zdarma, nová pobočka v Brně a expanze na Slovensko

E-tailer Alfa Computer s prodejnami v Ostravě a Brně funguje na českém trhu od roku 1993. Spojením s T.S.Bohemia dokáže rychle posílit pozici na trhu a získat další zázemí. Oba subjekty by podle prvních informací měly na trhu působit nadále pod samostatnými značkami.

Tímto spojením chceme zákazníkům nabídnout lepší podmínky pro nakupování. Budeme moci přinést více akcí, dopravu zdarma na vše, lepší ceny a tak dále. Pro zákazníky se jinak nic nemění, ALFA.cz pokračuje nadále, jak jste zvyklí + v Brně budeme letos otevírat novou prodejnu s větším skladem,“ prozradila Alfa na svém profilu na Facebooku.

 „Využitím dvou logistických skladů dojde k významnému zefektivnění a zrychlení logistických procesů a dodávky produktů zákazníkovi. Zvětšením oblasti působnosti se také zvyšuje dostupnost obchodu pro širší okruh zákazníků,“ uvedl dále v oznámení Lubomír Pešák.

Ačkoliv má T.S.Bohemia 11 kamenných prodejen, považuje se především za internetového prodejce IT, domácích spotřebičů a spotřební elektroniky obecně. Na českém trhu působí od roku 1994 a nově se chystá expandovat také na slovenský trh. O způsobu vstupu na Slovensko zatím společnost mlčí.

Zdroj: T.S.Bohemia, ChannelWorld, Alfa Computer
Úvodní foto: Alfa Computer, T.S.Bohemia

Komentáře