T-Mobile kupuje T-Systems, sjednocují aktivity na českém trhu

T-Systems se stává dceřinou společností mobilního operátora T-Mobile, který získává veškeré akcie. Jaký vliv to bude mít na T-Systems a co tak získává T-Mobile?

T-Mobile kupuje T-Systems, sjednocují aktivity na českém trhuČeský mobilní operátor T-Mobile se stává stoprocentním akcionářem české pobočky společnosti T-Systems, která nabízí síťově orientovaná IT řešení a služby systémové integrace.

Rozhodla o tom mateřská společnost Deutsche Telekom údajně kvůli trendu zvyšující se poptávky po řešeních kombinujícím mobilní a fixní telekomunikace se službami informačních technologií.

Změna vlastnické struktury nepochybně posílí naši pozici na trhu. Plné sdílení technologií a schopností obou firem bude významným přínosem pro naše zákazníky, obě společnosti i skupinu, zejména pak v oblasti inteligentních sítí a cloudových služeb,“ uvedl ve zprávě pro média Michal Hátle, generální ředitel české pobočky společnosti  T-Systems.

Tímto krokem významně potvrzujeme naši strategii integrovaného operátora, jíž se snažíme reagovat na požadavky trhu,“ uvedl ve zprávě pro média Milan Vašina, generální ředitel operátora T-Mobile.

Podle něj T-Mobile bude schopen s využitím zkušeností v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, které má nyní nově dceřiná společnost T- Systems  oslovovat firemní zákazníky s širší nabídkou služeb.

Změna akcionáře prý nebude mít žádný bezprostřední vliv na činnost české pobočky společnosti T-Systems. Nadále má vytvářet a dodávat informační a telekomunikační řešení pro firemní zákazníky a veřejnou správu.

Z pohledu dodávek služeb a jejich smluvního a technologického zajištění je zajištěna naprostá kontinuita. Obě společnosti budou pro své zákazníky společně vytvářet a dodávat služby inteligentních sítí, cloudových služeb, integrované nástroje pro spolupráci a řešení mobility v podnikání, “ stojí ve společné tiskové zprávě obou společností.

Zdroj: T-Systems, T-Mobile
Úvodní foto: Deutsche Telekom

Komentáře