Systém České pošty má firmám usnadnit přístup k veřejným zakázkám

Česká pošta představila placený systém i-zakázky, který má především menším a středně velkým firmám usnadnit přístup k informacím o veřejných zakázkách.

Systém České pošty má firmám usnadnit přístup k veřejným zakázkámZa měsíční poplatek 199 korun získá firma přístup k systému České pošty, který automaticky vyhledává a monitoruje veřejné zakázky v hodnotě od 20 000 Kč a třídí je podle oboru činnosti, regionu a dalších kritérií.

Novým informačním projektem vnášíme světlo do složitého systému zadávání veřejných zakázek. Vycházíme vstříc podnikatelům a živnostníkům, kterým dokážeme vyhledat přesně ty informace, které pak mohou využít ve svůj prospěch,“ uvedl v oznámení Tomáš Ječný, vrchní ředitel ICT České pošty.

Na systému Česká pošta pracovala více než rok a na přípravě se podílela společnost Corpus Solutions, která stojí například za serverem justice.cz.

Systém údajně sbírá informace z tisíců různých zdrojů – státní instituce, ministerstva, kraje, města, obce, ale také poptávky lokálních zadavatelů a sleduje více než 120 oborů.

Průměrná hodnota zakázek se pohybuje kolem osmdesát tisíc korun, proto je služba určená zejména malým a středním podnikatelům.

V blízké budoucnosti by měl být systém postupně rozšiřován o další informační služby jako například na právní servis.  Služba běží na serveru  www.i-verejnezakazky.cz (v době publikování zprávy portál nebyl dostupný.

Zdroj: Česká pošta
Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře