Symantec: Dvě třetiny firem jsou nakloněny mobilním technologiím

Podle průzkumu společnosti Symantec dvě třetiny z s oslovených firem všech velikostí jsou nakloněny mobilním technologiím. V čem vidí jejich výhody a jak vnímají rizika, která přinášejí?

Symantec: Dvě třetiny firem jsou nakloněny mobilním technologiímDvě třetiny firem vykazují kladný přístup k nasazování mobilních technologií a řešení. Vyplývá to alespoň z výsledků průzkumu společnosti Symantec, která oslovila vedoucí pracovníky mající na starost IT v 3 236 firmách z 29 zemí světa.

Naopak třetina firem se podle průzkumu zdráhá využívat mobilní řešení a technologie. K jejich nasazení je prý obvykle přiměje až poptávka zákazníků, kdy podle Symanteku zjišťují, že zaostávají za konkurencí.  

Organizace s proaktivním přístupem dokáží využít mnohem více výhod než ty,  které zavedení mobilních technologií odkládají dokud nezjistí, že musí dohánět konkurenci,“ uvedl ve zprávě pro média Francis deSouza, prezident divize Product & Services společnosti  Symantec.

Celkem 84 % z firem, které se k mobilním řešením a technologiím staví pozitivně, podle průzkumu motivuje právě získávání obchodních výhod oproti konkurenci a následování nejnovějších technologických trendů.

Firmy odrazují především rizika spojená s mobilitou

Téměř tři čtvrtiny (74 %) oslovených firem se zdrženlivým přístupem k mobilním technologiím a řešením uvádí, že rizika spojená s mobilitou jsou příliš velká, což je nejčastější důvod jejich přístupu k mobilním technologim a řešením.

Naopak oslovené firmy s kladným přístupem k mobilitě v 66 % případů uvádějí, že výhody případná rizika převažují. Nicméně rizika jsou nepopiratelná, což uvádí i firmy, které mobilitu podporují.

Mobilita jde ruku v ruce s bezpečnostními incidenty

Dotazované firmy s kladným přístupem k mobilitě za rok 2012 v průměru zaznamenaly o 50 % více bezpečnostních incidentů spojených s mobilními technologiemi. Šlo například o o ztráty nebo odcizeních mobilních zařízení, ale i ztráty a úniky dat.

Oslovené firmy s kladným přístupem k mobilitě ale zdůrazňují její výhody. Mezi tři nejčastěji uváděné patří zvýšení produktivity (rychlosti, pružnosti), zvýšení konkurenceschopnosti (a potažmo hodnoty značky a spokojenosti zákazníků) a spokojenost zaměstnanců, které prý lépe získají i udrží.

V rámci průzkumu byly osloveny firmy všech velikostí od těch nejmenších s pěti zaměstnanci po korporace s více než 50 000 zaměstnanci. V České republice průzkum neprobíhal. V Evropě se zapojily firmy z Velké Británie, Německa, Francie a Itálie.  

Zdroj: Symantec
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře