Sony je opět v zisku, ne však v elektronice

Společnost Sony oznámila pozitivní výsledky za poslední fiskální rok. Segment spotřební elektroniky je však stále v červených číslech.

Sony je opět v zisku, ne však v elektroniceSony se díky restrukturalizaci a odprodeji řady cenných aktiv podařilo v loňském fiskálním roce dostat do zisku. V prodeji elektroniky však stále prodělává.

Zisk Sony za fiskální rok končící v březnu 2013 činil 43 miliard jenů (440 milionů dolarů). V předcházejícím roce vykázala společnost ztrátu 457 miliard jenů. Výrobce elektroniky dokázal navýšit obrat o 5 % na 6,8 bilionu jenů.

Návrat k zisku, klíčový slib výkonného ředitele Kazua Hirai, se očekával poté, co Sony prodalo aktiva v hodnotě miliard dolarů, a to včetně americké centrály a velkého kancelářského komplexu v Tokiu. Přetrvávajícím problém je však neschopnost firmy generovat zisk v oblasti spotřební elektroniky.

Pro současný fiskální rok Sony očekává podobný zisk kolem 50 miliard jenů a prodeje kolem 7,5 bilionu jenů.

Nové modely dorazily na trh

V posledních měsících Sony uvedlo na trh high-endové smartphony Xperia Z a supertenký tablet Xperia Tablet Z. Společnost však sdělila, že její nově vytvořená divize mobilního computingu má hlubokou provozní ztrátu. Letos chce Sony prodat 4,2 milionu smartphonů proti 3,3 milionu v loňském rice,

Loni se výrobci podařilo prodat 7 milionů konzolí PlayStation portable a Vita, čímž splnil svůj cíl. Letos však snížil požadovaný limit na 5 milionů kusů a připravuje se na uvedení PlayStation 4.

Společnosti se taktéž nedaří obrátit do zisku byznys s televizory Bravia, i když za poslední období se ztráta snížila na polovinu.

V jiných oblastech se Sony daří. Jeho byznys v oblasti filmů rostl díky titulům jako „007 Skyfall“ a „Amazing Spiderman“.

Zdroj: IDG News Service 
Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře