Skupina GTS zlepšila v roce 2012 zisk, obrat mírně klesl

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb GTS oznámil své finanční výsledky za rok 2012. Kolik firma utržila?

Skupina GTS zlepšila v roce 2012 zisk, obrat mírně kleslPodle neauditovaných výsledků dosáhla GTS  v roce 2012 obratu 387 milionů eur, a meziročně si tak mírně pohoršila o 1 %. Na zisku si však společnost polepšila.

EBITDA (provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisů a amortizací) dosáhl 103 milionů eur a meziročně se zvýšil o 4 %. Marže firmy činila 27 %. Volný peněžní tok (EBITDA bez investičních nákladů) dosáhl 53 milionů eur a oproti loňsku je vyšší o 7 %.  

GTS v uplynulém roce investovala 50 milionů euro a velká část investičních nákladů byla využita na rozšíření sítě, které se zaměřilo na nízko latentní řešení se zvýšenou rychlostí připojení na 100 Gb/s, zajištění nových mezinárodních hraničních přechodů a dalších prostor datových center.

GTS se také podařilo rozšířit svou metropolitní síť ve Varšavě díky akvizici lokální společnosti zaměřené na optické sítě. 

 „S bilancí hospodářských výsledků za rok 2012 jsem velmi spokojen. Nejen, že odráží velký kus práce našich zaměstnanců, ale také naše závazky vůči všem zákazníkům,“ komentoval v oznámení výsledky Danny Bottoms, generální ředitel skupiny GTS. 

Zdroj: GTS

 
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře