Servodata akvizicí připojila společnost DoxoLogic

Servodata, distributor s přidanou hodnotou, oznámila akvizici společnosti DoxoLogic, specialisty na poskytování služeb v oblasti podnikových open source řešení, především pak middleware platformy JBoss.

Servodata akvizicí připojila společnost DoxoLogicServodata nezveřejnila částku, za kterou koupila softwarovou společnost DoxoLogic, poskytující služby a řešení v oblasti podnikových systémů se specializací na enterprise open source.

Firma, která byla založena v roce 2007, poskytuje řešení a služby, od operačních systémů přes middleware a databáze až po portálová řešení. V roce 2011 dosáhla obratu 12,3 milionu korun, o rok dříve 11,2 milionu (zdroj: Justice.cz).

„Protože jsme jediným autorizovaným distributorem Red Hat v České republice a na Slovensku, bylo naprosto logickým krokem dostat pod svá křídla pravděpodobně nejkompetentnější tým na middleware platformu JBoss v celém regionu, jehož podporu využíval pro své partnery i zákazníky Red Hat v rámci celého regionu střední a východní Evropy ještě před naší akvizicí,“ uvedl v oznámení Rostislav Jirkal, předseda představenstva a generální ředitel Servodata.

Mezi produkty nabízené společností DoxoLogic patří elektronická faktura OpenB2B, portál Liferay, middleware JBoss, virtualizace Red Hat, RHEL a databázový systém PostgreSQL. Služby podle svého webu poskytuje v oblasti softwarové infrastruktury, integrace systémů, aplikačního vývoje a IT governance. Kromě uvedeného je DoxoLogic Preferred partnerem HP.

Servodata chtějí více proniknout do open source

Podle Vojtěcha Knězů, ředitele společnosti DoxoLogic, vnímá Red Hat spojení firmy se Servodaty jako krok, který podpoří rozvíjející se trh open source řešení v regionu prostřednictvím plně profesionální podpory zákazníkům.

„Pro naše zákazníky se nic nemění. Jako součást společnosti Servodata, budeme i nadále rozvíjet naše současné aktivity v oblastech open source technologií. Navíc tak získáváme možnost zapojit se do více zajímavých projektů,“ doplnil Vojtěch Knězů oznámení.

Zdroj: Servodata, DoxoLogic, Justice.cz
Úvodní foto: Servodata, DoxoLogic

Komentáře