Samsung meziročně navýšil zisk o 26 %

Společnost Samsung Electronics zveřejnila výsledky svého hospodaření za třetí čtvrteltí. Na úspěchu se podílela rostoucí čísla prodeje telefonů, tabletů i čipů.

Samsung meziročně navýšil zisk o 26 %Samsung je další z řady společností, jež zveřejňují své finanční výsledky za třetí kvartál tohoto roku. Čistý zisk firmy činil 7,8 miliard dolarů při obratu 55,6 miliard dolarů, což je meziroční nárůst o 25,6 % resp. 13 %. Na úspěchu se podílela rostoucí čísla prodeje telefonů, tabletů i čipů.

Telefony rostly, tablety ještě více

Společnost je největším hráčem na poli mobilních telefonů a svou pozici si chce udržet. Její růst táhl vzhůru prodej zařízení spodní a střední třídy, zatímco prodej telefonů vyšší třídy stagnoval. I tak však v segmentu celkově vyrostla oproti předchozímu kvartálu více než 10 %.

Tablety se v porovnání s druhým čtvtletí prodávaly ještě lépe. Prodej byl o více než 20 % vyšší, zejména díky poptávce po produktech řady Galaxy Tab 3.

Rostla i čísla prodeje paměťových čipů pro telefony, tablety, servery a herní konzole. Mezičtvrtletně tento segment vyrostl o 12 %.

Nedařilo se pouze televizím

Jediné odvětví, kde Samsung zaznamenal pokles oproti předchozímu čtvrtletí, jsou televize a panely. Pokles o 1 % se společnost chystá v předvánočním období dohnat.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře