Samsung Galaxy S4 se v ČR začne prodávat 27. dubna 2013

Samsung Galaxy S4 mohou prodejci v České republice nabídnout koncem dubna 2013. Jaké zajímavosti si korejský výrobce do svého nového chytrého mobilu připravil tentokrát?

Samsung Galaxy S4 se v ČR začne prodávat 27. dubna 2013Společnost Samsung oznámila datum, kdy uvede do prodeje již dříve představený nový chytrý mobil Samsung Galaxy S4. Prodej startuje v sobotu 27. dubna 2013. Od stejného dne bude k dispozici i na českém trhu.

Samsung Galaxy S4 si budou moc první zájemci pořídit již 27. dubna, kdy bude v 10:00 hodin našeho času zahájen prodej ve vybraných obchodech. V nejbližších dnech oznámíme jejich seznam, stejně jako speciální nabídku pro první majitele,“ uvedl ve zprávě pro média Jin Hwan Kim, prezident zastoupení společnosti Samsung na českém a slovenském trhu.

Na českém trhu se dle očekávání objeví verze se čtyřjádrovým procesorem s taktovací frekvencí 1,9 GHz. Spotřebitelé si budou moci vybrat mezi variantami s interní pamětí o kapacitě 16 GB, 32 GB nebo 64 GB. Nejdříve bude k mání bílé a černé barevné provedení. Na další barvy se má dostat později v průběhu tohoto roku.

Universální dálkový ovladač, Wi-Fi s rychlostí až 1 Gbit/s

Samsung Galaxy S4 přináší několik zajímavostí, které mohou v technické specifikaci, jejíž kompletní přehled najdete v tabulce níže, zapadnout. Jde například o IR vysílač, díky němuž bude moci nová vlajková loď současné jedničky mezi výrobci mobilů fungovat jako universální dálkový ovladač nejen pro černou elektroniku.

Za povšimnutí stojí také bezdrátová Wi-Fi konektivita, kde se objevuje podpora pracovní verze standardu IEEE 802.11ac slibujícího jako teoretické rychlostní maximum až 1 Gbit/s.

Další vymožeností je technologie, která má automaticky pozastavit přehrávání videa, když uživatel mobilu odvrátí zrak od displeje. Nový high-end smartphone nabídne také bezdotykové ovládání, kdy například pro změnu přehrávané skladby má stačit pouhé mávnutí rukou nad displejem.

Dvojice integrovaných kamer resp. fotoaparátu je v novém modelu schopná pracovat souběžně. Fotoaparát dostal novou funkce pro zaznamenávání zvukové kulisy spolu se statickým obrázkem nebo vytváření fotografií s animovanými fragmenty.

Samsung Galaxy S4 - technické specifikace pro ČR

 Zdroj: Samsung
Úvodní foto: Samsung

Komentáře