Samsung Galaxy S4 je náchylnější k rozbití než S III nebo iPhone 5

Pokud prodáváte chytré telefony, nezapomeňte zákazníkovi nabídnout ochranné pouzdro nebo další záruku. Podle průzkumu se to u vlajkové lodi Samsung vyplatí.

Samsung Galaxy S4 je náchylnější k rozbití než S III nebo iPhone 5Samsung Galaxy S4, který nyní dorazil na prodejní pulty, je náchylnější na poškození při průměrném pádu nebo polití vodou než jeho předchůdce Galaxy S III nebo konkurenční iPhone 5. Uvádí to podle svých testů SquareTrade, který prodává záruku proti poškození chytrých telefonů.

SquareTrade zveřejnil na YouTube video, kde ukazuje tři z deseti testů, které provedl několikrát na těchto třech zařízeních. V tzv. hodnocení „rozbitelnosti“ získal S4 celkem 7 z 10 bodů, kdy 10 představuje nejvyšší riziko poškození. O trochu lépe si vede S III s 6,5 body a iPhone pak ještě lépe s 5 body.

Všechny tři byly v rozbitelnosti označeny za „středně rizikové“. SquareTrade uvedl, že jeho testy jsou založeny na tisících reportů o poškození smartphonů od sklouznutí z kuchyňské linky po polití kávou.


 Video: Drop test Samsung Galaxy S4 vs. iPhone 5 & S3

Zdroj: SquareTrade


Náchylnost k rozbití ovlivňuje také velikost displeje a způsob zpracování, resp. možnost úchopu zařízení.

Mezi top 5 nejčastějších událostí, které vyústí v poškození, patří: vypadnutí z ruky (24 %), ponoření do kapaliny (17 %), pád z klína (15 %), polití tekutinou (11 %), pád ze stolu (9 %).

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Samsung

Komentáře