Rekordní prodej Lumií snižuje ztrátu Nokie

Společnost Nokia zveřejnila výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí tohoto roku. Jak se jí dařilo?

Rekordní prodej Lumií snižuje ztrátu NokieSpolečnost Nokia zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí kvartál. Za toto období zaznamenala čistou ztrátu 91 milionů eur při obratu 5,6 milard eur. Obrat je meziročně o 22 % horší, ztráta je méně než desetinová oproti loňským 959 milionům eur.

Prodej je horší než vloni

Za třetí čtvrtletí Nokia prodala 64,6 milionů telefonů včetně rekordních 8,8 milionů modelů Lumia. Ve stejném období minulý rok to bylo 82,9 milionů telefonů, z toho 6,3 milionů byly chytré telefony běžící na operačních systémech Windows Phone a Symbian.

Kdy přebere Microsoft otěže?

Největší událostí uplynulého čtvrtletí byla akvizice mobilní divize Nokie Microsoftem. Pokud akcionáři finského výrobce příští měsíc transakci schválí, měla by být definitivně uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2014.

Microsoft v takovém případě čeká řada velkých rozhodnutí týkajících se nastavení vzájemných vztahů a míry integrace a autonomie. Analytici uvádí, že nejdůležitějším faktorem pro budoucnost Nokie coby výrobce telefonů bude rychlost, s jakou nový majitel tato rozhodnutí dokáže učinit.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Nokia

Komentáře