Red Hat uvádí pro partnery nová školení a on-line laboratoř

Společnost Red Hat nabízí svým partnerům zdarma nová školení a připravila pro ně internetovou laboratoř, kde sami mohou experimentovat i prezentovat řešení zákazníkům.

Red Hat uvádí pro partnery nová školení a on-line laboratořSoftwarová společnost Red Hat uvádí aktualizovaný program školení pro všechny své partnery poskytovaný přes internet zcela zdarma prostřednictvím Red Hat Partner Center. Zahrnuje nově zpracovaná školení předprodeje, prodeje a dodávek řešení Red Hat.

Novinkou pro partnery je pak také Red Hat Partner Demo System, tedy „internetová virtuální laboratoř“ dostupná prostřednictvím webového prohlížeče, která obsahuje zkušební verze všech produktů Red Hat.

Red Hat počítá, že partneři budou nové internetové laboratoře využívat nejen pro školicí účely, ale také pro ukázky nabízených technologií zákazníkům nebo ověření navrhovaných řešení.

Prozatím je Red Hat Partner Demo System k dispozici pouze pro severoamerické partnery firmy, ale časem se prý má rozšiřovat i do dalších regionů.  Termín zpřístupnění pro české partnery ovšem firma ve své zprávě pro média neuvedla ani orientačně.

Více než polovina objednávek Red Hatu jde přes partnery

Red Hat hlásí růst objemu zakázek realizovaných právě přes partnery. Ve fiskálním roce 2008 činil 53 % ze všech objednávek. Ve fiskálním roce 2012 to bylo rovných 60 %. V aktuálním fiskálním roce 2013 dosahuje 65 %.

Na celkových příjmech společnosti, které ve fiskálním roce 2012 dosáhly výše 1,133 miliardy dolarů, tak mají partneři významný podíl,“ uvádí Red Hat ve zprávě pro média.

Partneři a práce s partnery má pro nás ohromnou důležitost. Jenom tak jsme schopni nabízet technologie, které splňují současné i budoucí požadavky na IT,“ uvedl ve zprávě pro média Roger Egan, viceprezident společnosti Red Hat.

Zdroj: Red Hat
Úvodní foto: Red Hat

Komentáře