Red Hat příští rok spustí nový partnerský program pro region EMEA

Program má být orientován na ucelená řešení pro firemní zákazníky.

Red Hat příští rok spustí nový partnerský program pro region EMEASpolečnost Red Hat oznámila, že v květnu 2014 spustí nový partnerský program pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA). Nový program bude cílit na prodej ucelených řešení firemním zákazníkům a plně nahradí ten stávající.

Program bude určen na podporu a odměňování partnerů společnosti v rámci tří základních specializací: infrastruktury datových center, middleware řešení a infrastruktury cloudů.

V návaznosti na kategorizaci produktů do těchto tří segmentů budou jednotliví partneři v daných oblastech proškolováni a získají také podporu v rámci uvádění produktů na trh. Odměňováni se bude odvíjet od vybudování znalostního portfolia a realizací programů uvádění na trh.

Red Hat svým partnerům umožní přístup k nové partnerské síti s názvem Online Partner Enablement Network (OPEN). V rámci této sítě budou mít partneři k dispozici virtuální školení, demonstrační řešení a přístup k rozsáhlým technickým informacím. Partneři v kategorii Advanced a Premier získají přístup k této síti zdarma a mimo jiné budou mít i šanci čerpat finanční prostředky na realizaci vybraných prodejních aktivit.

Reakce na poptávku po flexibilitě

V dnešní době podléhá technologické prostředí neustálým změnám a firmy stále více využívají různorodé technologie. Není proto žádným překvapením, že zákazníci vyžadují od zakoupených řešení vzájemnou spolupráci i otevřenost a že zájem o specializované uzavřené produkty, které řeší vždy pouze určitou část problémů, klesá. Abychom našim partnerům umožnili na tento vývoj reagovat, plánujeme vytvořit systém výhod a zpřístupnit školení v oblasti integrovaných řešení,“ uvedla v tiskovém oznámení Petra Heinrich, viceprezidentka Red Hat zodpovědná za partnerské programy v oblasti EMEA.

Změnami v partnerském programu chce Red Hat dle svého vyjádření vyjít vstříc jak požadavkům distributorů v oblasti EMEA, tak i očekáváním zákazníků v tomto regionu.

Nový program nahradí stávající partnerský program v květnu 2014, nicméně „již brzy“ budou partneři moci začít s plněním jeho požadavků, aby si zajistili dosavadní své úrovně členství.

Zdroj: Red Hat
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře