Provozovatel optické sítě Netbox je také virtuálním mobilním operátorem

Společnost Smart Comp. provozující optickou síť Netbox se stala dalším mobilním virtuálním operátorem na českém trhu. K triple-play službám ve vlastní optické síti doplňuje mobilní hlasové a datové služby.

Provozovatel optické sítě Netbox je také virtuálním mobilním operátoremZástupy virtuálních mobilních operátorů soupeřících o české zákazníky rozšiřuje Netbox Mobil. Stojí za ním telekomunikační společnost Smart Comp. spolupracující s Planet A.

Smart Comp. provozujíce optickou síť Netbox, v níž nabízí své triple-play služby, tedy internetové připojení ve volitelné kombinaci s VoIP a IPTV. Netbox Mobil má tyto služby „vhodně doplnit“, jak uvedla firma ve zprávě pro média.

Právě podle názorů uživatelů služeb poskytovaných pod značkou Netbox se prý zrodila nabídka nového operátora. „Na základě tisíců sesbíraných odpovědí byly sestaveny tři jednoduché tarify, které v maximální možné míře odpovídají požadavkům zákazníků,“ uvedla společnost Smart Comp. ve zprávě pro média.

Netbox Mobil využívá velkoobchodní nabídky společnosti GTS Czech s vlastním rozsahem mobilních telefonních čísel. Nejedná se tak o pouhého značkového přeprodejce. Samotná společnost GTS Czech hostuje ve fyzické síti operátora T-Mobile.

Dva různé tarify se stejnými cenami + jeden datový

Netbox Mobile nabízí tři tarify, z nichž jeden je datový. Dva tarify zahrnující veškeré služby v mobilní síti mají stejné ceny, ale liší se v nabídce volných jednotek. První tarif je bez paušálního poplatku, ale nenabízí žádné volné jednotky. Druhý tarif s měsíčním paušálem 250 Kč již zahrnuje volné jednotky.

Přehled tarifů je níže. Za upozornění stojí, že volání jiným zákazníkům v optické či virtuální mobilní síti Netbox je sice zvýhodněno, ale není zdarma. Datový tarif pak za 100 Kč na měsíc nabízí jen 100 MB.

Tabulka č. 1: dva klasické tarify

 

 

Bez paušálu

S paušálem

Měsíční paušál

 

0 Kč

250 Kč

 

Cena za jednotku

Bez volných jednotek

S volnými jednotkami

Volání v síti Netbox

1,50 Kč/min

-

50 minut

Volání do ostatních sítí

2,50 Kč/min

SMS

1,50 Kč/SMS

-

50 SMS

Data

1,50 Kč/MB

-

100 MB

 

Tabulka č.2: samostatný mobilní datový tarif

Měsíční paušál

100 Kč

Volné jednotky

DATA GPRS/3G

1 Kč/MB

100 MB

Zdroj: Smart Comp.

Úvodní foto: Netbox

Komentáře