Prodeje smartphonů a tabletů Lenovo za poslední kvartál překonaly PC, firmě se daří

Lenovo za první kvartál svého fiskálního období 2013/2014 hlásí meziroční nárůst tržeb, zisku i počtu dodaných počítačů. Jaká jsou konkrétní čísla?

Prodeje smartphonů a tabletů Lenovo za poslední kvartál překonaly PC, firmě se daříSpolečnost Lenovo, výrobce osobních počítačů, oznámila finanční výsledky za první kvartál svého fiskálního období 2013/2014, který skončil k 30. červnu 2013. V daném období její celkové tržby činily 8,8 miliardy dolarů, což znamená meziroční nárůst o 10 %.

Zisk před zdaněním Lenova meziročně stoupl o 16 %. Za období od dubna do června tohoto roku činil 215 milionů dolarů. Čistý zisk za první kvartál fiskálního období 2013/2014 činil 174 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 23 %. Zisk na akcii činil 1,67 dolaru.

Lenovo je poprvé jedničkou na trhu s PC

Společnost Lenovo vyzdvihuje, že se podle analytických agentur Gartner a IDC v uplynulém období stala vůbec poprvé jedničkou mezi výrobci počítačů. Ve druhém čtvrtletí kalendářního roku 2013 čínský výrobce dodal na trh 12,6 milionu osobních počítačů, tedy meziročně o 11,1 % více.

Na tvrdém trhu osobních počítačů se Lenovo poprvé stalo číslem jedna a pokračuje ve zvyšování ziskovosti,“ pochvaluje si ve zprávě pro média Yang Yuanqing, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Lenovo.

Prodává víc mobilních zařízení než PC

Yang Yuanqing ve zprávě pro média také uvádí, že současná transformace na „PC Plus firmu“ se ukazuje být správnou strategií. 

Lenovo v rámci této strategie chce i nadále expandovat v oblasti chytrých mobilů a tabletů a pracovat na jejich vzájemné konvergenci. To se projevilo také tím, že v tomto čtvrtletí společnost poprvé prodala více tabletů a smartphonů než počítačů.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře