Prodeje iPadu srázily zisk Applu, ale obrat rostl

Společnost Apple zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.

Prodeje iPadu srázily zisk Applu, ale obrat rostlSpolečnost Apple zveřejnila výsledky svého hospodaření ve třetím čtvrtletí. Ve srovnání s konkurenčním Samsungem, jemuž za stejné období stoupl zisk o více než čtvrtinu, si Apple vedl podstatně hůře.

V meziročním srovnání zaznamenal Apple pokles zisku o 8,5 % z 8,2 milard dolarů na 7,5 miliard. Obrat činil 37,5 miliard, o 4,1 % více než za stejné období v loňském roce.

iPhonům se dařilo, zbytku už ne

Z portfolia společnosti se nejvíce dařilo telefonům iPhone. Apple jich za kvartál prodal 33,8 milionu oproti 26,9 milionům prodaným loni.

Toto číslo zahrnuje více než 9 milionů modelů iPhone 5 a iPhone 5c, což dokazuje silnou poptávku po těchto produktech. Všechny se totiž prodaly za devět dní mezi uvedením na trh a uzávěrkou kvartálu, která byla 28. 9.

Tablety iPad meziročně stagnovaly na 14,1 milionu oproti loňským 14 milionům a počítače Mac se propadly na 4,6 milionů oproti 4,9 milionům.

Apple se však tohoto segmentu rozhodně nevzdává. Naopak, na značce Mac se, slovy CEO společnosti Tima Cooka, „tvrdě pracovalo“ a minulý týden byly oznámeny nové modely řady MacBook Pro.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © borzaya - Fotolia.com

Komentáře