Policie spustila rozsáhlý zátah na obchodníky s elektronikou krátící DPH

Od časných raných hodin provádí protikorupční policie ČR celorepublikovou akci zaměřenou na krácení daní při obchodování s elektronikou.

Policie spustila rozsáhlý zátah na obchodníky s elektronikou krátící DPHProtikorupční útvar Policie ČR se již rok připravoval na zátah, který začal dnes brzo ráno. Cílem akce jsou obchodníci s elektronikou, kteří měli krátit daně, konkrétně DPH.

Provedli jsme několik desítek domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, a to zejména na severní Moravě, Vysočině, Olomoucku, v Praze a Brně. Bylo nasazeno několik stovek policistů, a to nejen našeho [protikorupčního] útvaru, ale z několika krajských ředitelství,“ uvedl na dotaz ChannelWorldu Jaroslav Ibehej, tiskový mluvčí útvaru.

Policie na prověřování spolupracovala zhruba rok s daňovou správou. Momentálně je zadrženo 19 osob z toho je 13 obviněno z trestného činu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Akce policie zatím stále pokračuje.

Bližší podrovnosti o zadržených a obžalovaných subjektech zatím Jaroslav Ibehej na dotaz ChannelWorldu neposkytl. Bližší informace by podle něj mohly být poskytnuty zhruba pozítří na tiskové konferenci.

Zdroj: ChannelWorld / Policie ČR

Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře