Platby bezkontaktními kartami Visa za poslední rok rostly šestinásobně

Společnost Vise Europe publikovala statistiky ohledně svých bezkontaktních karet. Uživatelé si je již zvykli používat a bezkontaktním platbám se daří.

Platby bezkontaktními kartami Visa za poslední rok rostly šestinásobněOd srpna loňského roku do července letošního roku se v Evropě prostřednictvím bezkontaktních karet Visa uskutečněno 211 milionů transakcí. Měsíční útraty činily v červenci letošního 285 milionů eur, což je šestinásobek oproti roku loňskému. Celkově bylo za dané období prostřednictvím bezkontaktních karet Visa utraceno 1,8 bilionu eur s průměrnou výší platby 8,63 eur.

V současné době je po celé Evropě používáno 69 milionů bezkontaktních karet Visa a více než 1 milion bezkontaktních terminálů. Díky tomou mohou zákazníci platit pouhým mávnutím své karty nad bezkontaktní čtečku, a to za nákupy až do výše 500 Kč.

Situace na Slovensku, v Polsku a ve Velké Británii

Na Slovensku v červenci 2013 proběhlo celkem 2,1 milionů bezkontaktních plateb a průměrná hodnota nákupu činila 8,62 eur. Slovenští zákazníci vlastnili v červenci 2013 víc než 1,6 milionu bezkontaktních karet, což je o 128 % na více než před rokem. Obchodníci na Slovensku provozovali v červenci 2013 celkem 13 065 bezkontaktních terminálů, volni jich přitom měli pouze 6 536. Informace o ČR Visa nezveřejnila.

V Polsku proběhlo letos v červenci 13,7 milionu bezkontaktních plateb s průměrnou hodnotou nákupu 6,18 eur. Poláci vlastní více jak 10,1 milionů těchto karet, což je o 50 % více jak vloni. O 87 % na 140  000 stoupl Polsku počet bezkontaktních terminálů.

Ve Velké Británii se v červenci 2013 uskutečnilo celkem 8,6 milionu bezkontaktních plateb s průměrnou hodnotou 6,22 libry. Britové vlastní více jak 29,8 milionů těchto karet a meziročně se jejich počet zvýšil o 21 %. Platit mohou na 288 009 bezkontaktních terminálech (meziroční růst o 137 %).

Podrobné údaje pro Českou republiku bohužel nejsou k dispozici. V tuzemsku akceptují bezkontaktní karty Visa obchodníci Globus, Interspar, McDonalds, KFC, DM Drogerie, Albert, C&A, Costa, Starbucks, Jysk, Penny Market, Lidl, Billa, Obi, Datart a Cinema City.

Zdroj: Visa Europe
Úvodní foto: © lucadp - Fotolia.com

Komentáře