PayPal představil novou čtečku karet Chip & PIN

Přichází nová mobilní čtečka platebních karet pro službu PayPal Here umožňující zadávat PIN a podporující karty využívají čip namísto magnetického proužku. Jaké příležitosti obchodníkům přináší?

PayPal představil novou čtečku karet Chip & PINSpolečnost PayPal, která provozuje stejnojmenný internetový platební systém, představila novou verzi svého platebního nástroje jménem PayPal Here, mobilní čtečky platebních karet.

Nové zařízení Chip & PIN umožňuje přijímat platby debetními i kreditními kartami využívající čip namísto magnetického proužku. Zákazník může jeho prostřednictvím zadat PIN pro ověření identity a potvrzení prováděné transakce.

PayPal Here má oslovovat především menší obchodníky, kteří dosud neakceptovali platební karty, nýbrž preferovali hotovost nebo šeky.

Firmám všech typů umožní jednoduše a bezpečně přijímat platby přes PayPal, debetními a kreditními kartami, zaznamenávat hotovostní a šekové transakce a dokonce i odesílat faktury a stvrzenky,“ uvádí PayPal ve zprávě pro média.

K využívání zařízení není třeba uzavírat žádnou novou smlouvu anebo platit měsíční poplatky. Firmy za jeho pořízení platí jednorázově a PayPal pak inkasuje poplatek z každé transakce. V jaké konkrétní výši se firma ve zprávě pro média nezmínila stejně jako neuvedla cenu zařízení.

PayPal Here se propojuje s chytrým mobilem nebo tabletem, do kterého je třeba nainstalovat obslužnou aplikaci. Ta aktuálně podporuje platformy Android a iOS. Po spárování s mobilem či tabletem lze díky mobilnímu připojení čtečku PayPal Here používat i ve stáncích na tržnicích nebo přímo u zákazníků.

Zařízení PayPal Here se od svého loňského uvedení stalo obrovským hitem a jsem nadšen, že můžeme představit tuto zbrusu novou verzi určenou pro trhy nejenom v Evropě,“ uvedl ve zprávě pro média David Marcus, prezident společnosti PayPal.


 

Zdroj: PayPal
Úvodní foto: PayPal

Komentáře