Partnerství s Microsoftem přinese software Oracle na Windows Azure a Hyper- V

Společnosti Microsoft a Oracle oznámily partnerství, které přinese databáze, aplikační server a programovací jazyk Java od Oraclu na cloudovou platformu Windows Azure.

Partnerství s Microsoftem přinese software Oracle na Windows Azure a Hyper- VDohoda umožní provozování softwaru Oracle na virtualizační platformě Microsoft Windows Server Hyper-V a v cloudovém prostředí Windows Azure. To má mimo jiné přinést nové příležitosti channel partnerům a vývojářům v Javě.

Zákazníci budou moci na těchto platformách Microsoftu nasazovat Javu, databáze Oracle, WebLogic Server a získají k tomu od Oraclu plnou podporu.

Oracle zároveň bude muset certifikovat svůj software pro Hyper-V a Azure a zákazníkům využívajícím tuto cloudovou platformu zpřístupní Linux. Microsoft na oplátku nabídne Javu, databázi a WebLogic Server svým zákazníkům na Windows Azure.

Když se konkurenti spojí

Oracle má vlastní cloud podobný Azure, ale dohoda je i přesto v souladu s jeho strategií, uvedl Mike Hurd, CEO Oracle. Podle něj jde o duševní vlastnictví a ne o architekturu dodávky, což je dobré pro zákazníka a tím pádem i pro výrobce.

James Staten, analytik Forresteru, uvedl, že dohoda také „podává Microsoftu jasnou konkurenční výhodu proti jeho dvěma hlavním rivalům.“ Získává tak lepší pozici proti VMware vSphere a Amazon Web Services.

Zdroj: IDG News Services

Úvodní foto: Microsoft, Oracle

Komentáře