Osvětlení ThinkLight pro notebooky ThinkPad slaví 15 let

Notebooky ThinkPad společnosti Lenovo se za dobu svého působení pyšní mnoha prvenstvími, k nimž se řadí i uvedení lampičky osvětlující klávesnici nebo systému na ochranu pevného disku.

Osvětlení ThinkLight pro notebooky ThinkPad slaví 15 letPrvní lampička ThinkLight byla představena již v roce 1998 a první notebook se systémem aktivní ochrany Active Protection System (APS) o pět let později.

ThinkLight umožňuje uživatelům notebooků ThinkPad pracovat v tmavých a špatně osvětlených prostorech. Lampička je zabudována ve víku displeje většiny klasických notebooků ThinkPad, a nechybí ani u nejnovějších modelů, jako jsou například ThinkPad T530 nebo nejnovější „téčkový“ model ThinkPad T431s.

Možnost využívat lampičku ThinkLight ještě v kombinaci s podsvícenou klávesnicí vítá mnoho našich zákazníků, protože to usnadňuje práci po večerech nebo v místnostech, kde kvalita osvětlení není příliš dobrá. Lampička dokáže osvětlit celý prostor klávesnice a výhodu má i v tom, že může sloužit k vyrovnání silného svitu displeje ve tmě,“ vysvětlil ve zprávě Jaroslav Rakušan, Think 4P/Distribution Manager společnosti Lenovo.

Když notebook upadne...

Nástroj Active Protection System, který funguje podobně jako airbag v autě, napomáhá k tomu, že se uživatelé nemusí obávat o svá data v případě pádu nebo jiného mechanického poškození notebooku. Vestavěné senzory neustále monitorují polohu notebooku, a jakmile zaznamenají nebezpečí pádu nebo náhlých otřesů, zaparkují čtecí hlavičky pevného disku, aby jej ochránily před poškozením, uvádí Lenovo.

Ochrana dat je pro většinu uživatelů klíčová, zvláště jedná-li se o firemní data. Active Protection System, kterým jsou vybaveny všechny notebooky ThinkPad, je proto jednou z nejužitečnějších aplikací balíku ThinkVantage Tools,“ doplňuje Jaroslav Rakušan.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře