Oracle snižuje ceny softwaru pro Business Intelligence

BI Foundation Suite, vlajková loď společnosti Oracle, doznala výrazného snížení cen, zřejmě v reakci na tržní situaci.

Oracle snižuje ceny softwaru pro Business IntelligenceOracle bez bližšího oznámení snížil ceníkové ceny business intelligence balíku BI Foundation Suite z 450 000 dolarů za licenci na procesor na 300 000 dolarů. Nicméně cena za další uživatele zůstala na 3 675 dolarech.

BI Foundation Suite zahranuje Oracle BI Enterprise Edition 11g, BI Publisher, Essbase, Scorecard a Strategy Management a Essbase Analytics Link.

Nový ceník zahrnuje také snížení cen BI Suite Enterprise Edition Plus ze 295 000 na 221 250 dolarů a zlevnění Scorecard and Strategy Management z 149 250 na 89 550 dolarů.

V letošním updatu Oracle přidat podporu pro tahání dat z Hadoopu (open-source Framework pro rozsáhle zpracování dat) a také Microsoft Office connector, který poskytuje interakci s Excelem.

Ačkoliv Oracle i další výrobci softwaru často poskytují zákazníkům z koncových cen slevy, zlevnění balíku bude znamenat, že vyjednávání nyní začne znova na nižších cenových úrovních.

Snížení cen jde pravděpodobně ruku v ruce s rostoucí konkurencí. „Pokud vím, na trhu BI je obrovská konkurence ze strany tradičních výrobců i řady nováčků,“ uvedl Boris Evelson, analytik firmy Forrester Research.

Sleduji více než 20 výrobců, kteří dokážou poskytovat více méně stejné funkcionality. Nedovedu si představit, proč by zde neměl být obrovský tlak na ceny všech výrobců BI,“ dodal.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © arahan - Fotolia.com

Komentáře