Oki v ČR a SR navýšila obrat o pětinu

Společnost Oki Systems oznámila, že v České republice a na Slovensku meziročně zvýšila obrat téměř o pětinu.

Oki v ČR a SR navýšila obrat o pětinuFirma Oki, výrobce profesionálních kancelářských tiskáren a multifunkčních zařízení, dosáhla v České republice a na Slovensku ve fiskálním roce končícím v březnu 2013 obratu 454 milionů korun, což je v porovnání s 380 miliony korun v předchozím roce nárůst o více než 19 %. 

Podle výsledků trhu od IDC patřilo Oki v kalendářním roce 2012 v České republice mezi dvě nejprodávanější značky z hlediska počtu kusů v kategoriích barevné tiskárny, barevné multifunkce i monochromatické laserové/LED tiskárny formátu A4.

Oki prodalo v roce 2012 nejvíce barevných laserových/LED tiskáren formátu A3. Zároveň je dlouhodobě dvojkou na trhu v oblasti jehličkových tiskáren, uvádí společnosti v oznámení.

Pozice Oki na trhu laser/LED tiskových zařízení podle IDC 

Zdroj: IDC, 2013

Mateřská společnost Oki Electric Industry ve fiskálním roce končícím v březnu 2013 vykázala obrat ve výši 455,8 miliard jenů (4,5 miliardy dolarů), což představuje meziroční nárůst o 7,6 %. Divize tiskových zařízení za stejné období generovala příjmy ve výši 111,4 miliard jenů (1,1 miliard dolarů), o rok dříve to přitom bylo 107,4 miliardy jenů.

Zdroj: Oki
Komentáře