Obrat D-Linku v roce 2012 stagnoval

Společnost D-Link hodnotí rok 2012 jako úspěšný. Tržby společnosti podle zprávy stagnovaly. Co chystá pro letošní rok?

Obrat D-Linku v roce 2012 stagnovalD-Link ve zprávě pro média oznámil, že v roce 2012 „i přes obtížné celosvětové tržní podmínky“ dosáhl obratu ve výši 1,1 miliardy dolarů. Meziročně tak tržby výrobce síťových zařízení stagnovaly. Další čísla nebyla zveřejněna.

Vloni D-Link rozšířil spolupráci se svými prodejními partnery ve více kanálech. Produktově se přitom zaměřil především na IP dohled, kde mohou partneři nasazovat kompletní end-to-end řešení této značky.

Letos D-Link v síťových technologiích očekává prosazování (privátního) cloudu, vliv mobilních zařízení a rostoucí poptávku po datových úložištích a bezpečnostních řešeních.

Chystáme proto uvedení celé řady novinek. Navíc v návaznosti na očekávaný pozitivní vývoj evropské ekonomiky předpokládáme jednociferný růst našich tržeb,“ uvedl ve zprávě Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link pro Českou republiku a Slovensko.

Svou tržní pozici chce letos D-Link posílit i uvedením produktů pro pracovní skupiny. „Cílem je nabídnout malým a středně velkým společnostem speciální předpřipravené balíčky s unifikovanými datovými úložišti kombinujícími výhody NAS i SAN řešení,“ uvádí výrobce.

Mezi další priority D-Linku patří uvedení zařízení využívajících technologie LTE a gigabitové Wi-Fi. Pokračovat bude i vývoj produktů kompatibilních se standardem IEEE 802.11ac. Výrobce se dále chystá rozšířit svou produktovou řadu pro IP dohled pro soukromé i firemní využití.

Zdroj: D-Link
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře