Nintendo počátkem roku 2017 vydá novou herní konzoli NX

Novinka zatím zůstává zahalena tajemstvím. Některé zvěsti hovoří o spojení domácí a mobilní jednotky, jiné mluví o tom, že NX poběží na Androidu.

Nintendo počátkem roku 2017 vydá novou herní konzoli NXSpolečnost Nintendo se chystá uvést na trhu novou herní platformu. Novinka, kterou firma označuje jako NX, by se měla na trhu objevit v březnu 2017, tedy za necelý rok. Více detailů o novince společnost zatím nezveřejnila.

Nová herní konzole by podle neověřených zpráv mohla zahrnovat mobilní jednotku, která by mohla fungovat společně, ale také nezávisle na domácí konzoli. Další zprávy hovoří o tom, že NX poběží na operačním systému Android.

Úspěch platformy NX bude pro Nintendo důležitý. Společnost se momentálně drží své nové strategie vydávání her pro chytré telefony, ale jádrem jejího byznysu stále zůstává, jak firma uvádí, „softwarem vedená integrace hardwaru a softwaru“.

Ve svém posledním fiskálním roce, který skončil ke 31. 3. letošního roku, Nintendo prodalo 6,8 milionu kusů mobilní konzole Nintendo 3DS a 48,5 milionu her. Konzolí Nintendo Wii U se za uplynulý rok prodalo 3,26 milionu kusů společně se 27,4 milionu her.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mikael Damkier - Fotolia.com

Komentáře