Ness iT Highway: Nová příležitost pro resellery v SMB

Dne 15. 5. 2013 představila společnost Ness Czech potenciálním partnerům své nové IT řešení pro malé a střední podniky (do cca 200 zaměstnanců), nazvané iT Highway. Jaký potenciál byznysu přinese a kdy?

Ness iT Highway: Nová příležitost pro resellery v SMBProdukt Ness iT Highway byl navržen jako služba založená na technologii cloudu, která je určena pro zajištění IT infrastruktury a pro provoz podnikových aplikací. Ness tak reaguje na nové výzvy dnešní doby, kdy ve firmách dochází k celé řadě kvalitativních změn, typicky se týkajících způsobu práce a využívání nových technologií.

Dnes běžně pracujeme bez omezení místa i času, jsme stále ve styku se svým týmem a používáme svá vlastní chytrá mobilní zařízení (BYOD). Do tohoto prostředí tedy vstupuje Ness se svým řešením iT Highway.

iT Highway představuje hardwarovou a softwarovou platformu, která obsahuje tři základní úrovně služeb – infrastrukturu, komunikaci a business aplikace. Infrastruktura zahrnuje základní požadavky firmy na počítačové vybavení, tj. např. PC, síť, zálohování, správu smartphonů a samozřejmě internetové připojení.

Sekce komunikace je postavena na nabídce a možnostech Google Apps, tj. obsahuje především e-mail, cloudové úložiště, kalendář, dokumenty, apod. Sekce business aplikací pak nabízí CRM komponentu pro řízení vztahů se zákazníky, ERP (ekonomický a účetní systém FlexiBee) a workflow.

Ness bude postupně přidávat další komponenty podle potřeby a požadavků trhu. Očekávat lze moduly pro marketingové kampaně, satelitní sledování GPS, HR, podporu projektového řízení, e-learning nebo help desk.

Kromě vlastních aplikací platforma podporuje i jednotný způsob přihlašování a datovou integraci (CRM, e-mail, databáze, atp.). Součástí, resp. z hlediska uživatele centrem celého systému, je dashboard – domovská stránka, na níž uživatel vidí všechny důležité informace a má z ní přístup k jemu dostupným aplikacím a funkcím.

Zákazníkům budou k dispozici čtyři edice řešení iT Highway, odladěné podle šíře záběru, takže uživatel bude platit jen to, co opravdu využívá.

Na trh by iT Highway měla přijít ve třetím kvartálu tohoto roku, společnost Ness Czech při té příležitosti počítá s prodejní podporou (prodejní kit, prodejní portál), tiskovou konferencí, tiskovou zprávou, PR aktivitami, webináři a instruktážními videi.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře