Nay se kvůli inovacím spojil se startupem, spouštějí Naytrolabs

Společný projekt tradičního řetězce prodejen elektroniky a mladého startupu 0100 Ventures má přinést inovace do slovenského ICT retailu.

Nay se kvůli inovacím spojil se startupem, spouštějí NaytrolabsSlovenský Nay si uvědomuje, že hlavním směrem je aktuální multikanálový prodej, ale chce přinášet další inovace a proto ve spolupráci se startupem 0100 Ventures vytvořil novou společnost Naytrolabs s týmem, který má přinášet nové nápady.

Súčasnosť je o multikanálovom predaji. Internetom to najčastejšie začína a v kamennej predajni sa nákup najčastejšie končí. Môže to však byť aj naopak. Ako si to skombinujete záleží od počasia, nálady, tovaru, ktorý kupujete, hoci aj od momentálnej dopravnej situácie. Internetový a kamenný predaj už nemá zmysel rozlišovať,“ uvedl v oznámení jeden z majitelů Nay Peter Zálešák.

Podtrhuje to tím, že ačkoliv je návštěvnost jejich e-shopu dvojnásobná oproti prodejnám, stále jde více než 85 % tržeb přes kamenné prodejny. Nutno však zmínit, že do toho počítá i rezervace přes web či internetové objednávky vyzvednuté v kamenném obchodě.

Nové technologie a open-source

0100 Ventures má pomoci přinášet nové nápady, jak inovovat způsob prodeje.Chceme sa však pozerať viac dopredu, do budúcnosti. Chceme flexibilne reagovať na nové technológie. Vyskúšať ich, vyhodnotiť a adaptovať čo najrýchlejšie. Hľadať riešenia mimo konvenčný rámec a využívať open-source riešenia.

Táto skutočnosť nás viedla k myšlienke vytvoriť mladý ambiciózny tím, ktorý bude motorom ďalších inovácií na mieru pre NAY. To je v skratke Naytrolabs,“ vysvětluje hlavní myšlenku další z majitelů Nay Ján Tomáš.

Mladá krev

0100 Ventures si Nay vybrala kvůli zkušenostem se zakládáním startupů. Společnost provozuje coworkingový prostor v Mlynskej doline v Bratislavě, což jí umožňuje být v kontaktu s talentovanými studenty, kterým chce Naytrolabs dát šanci.

Cílem je spojit zkušenost a tradice Nay s mladým a nekonvenčním přístupem 0100 Ventures. „Ako najväčšiu výhodu vidím to, že Naytrolabs je flexibilný a škálovateľný. Počítame s tým, že jeden deň môžeme stáť pred problémom z logistiky a druhý deň budeme riešiť lojalitnú mobilnú aplikáciu, dodal Dušan Duffek,  jednatel nové společnosti Naytrolabs.

Zkušenosti ze zahraničí

CEO nového inovačního startupu je Martin Hauge z Norska, který je spoluzakladatelem 0100 Ventures. Dríve působil na Maltě ti v Malajsii. Technickým ředitelem je Urban Kovac, který má za sebou studium a působení v Glasgow a práci pro několik nadnárodních společností.

Nay byl v minulosti první, kdo na Slovensko přinesl model franšíž a otevřel první velkoplošnou prodejnu. Dnes se soustředí hlavně na omnichannel prodej a úplné provázání internetu a kamenných prodejen.

Zdroj: Nay, 0100 Ventures
Úvodní foto: naytrolabs.com

Komentáře