Mobilní internet je nepostradatelný pro 60 % uživatelů chytrých mobilů

Podle průzkumu zpracovaného pro Vodafone si život bez mobilní internetové konektivity dovede představit již jen 11 % uživatelů chytrých mobilů. K čemu mobilní internet nejčastěji používají muži a k čemu ženy?

Mobilní internet je nepostradatelný pro 60 % uživatelů chytrých mobilůVíce než dvě třetiny všech uživatelů chytrých mobilů v České republice využívají datové služby a až 60 % jich uvádí, že si svůj život bez mobilu s internetovým připojením už nedovede představit. Vyplývá to z internetového průzkumu, který pro mobilního operátora Vodafone mezi 1 127 respondenty různých věkových kategorií z celé České republiky realizovala agentura Data Collect.

Podle tohoto průzkumu internetové připojení v mobilu více využívají muži. Téměř tři čtvrtiny z nich (74 %) uvádějí, že mobilní připojení používají denně. Ženy internetové konektivity svého mobilu denně využívají v 59 % případů.

Podle výsledků průzkumu muži mnohem častěji využívají on-line kalendář a ženy zase více prostřednictvím mobilního telefonu platí za zboží a služby. Hraní on-line her, přehrávání hudby a zasílání SMS zpráv přes speciální aplikace využívají zástupci obou pohlaví téměř ve stejné míře.

K čemu používají internet v mobilu muži?

Muži využívají mobilní připojení nejčastěji ke čtení zpráv na informačních serverech (81 % respondentů). Dálek pak pro vyhledávání dopravního spojení (71 % respondentů), online navigaci a práci s internetovými mapami (71 % respondentů), přístup na sociální sítě (57 % respondentů) a v neposlední řadě ke stahování her a aplikací (42 % respondentů).

K čemu používají internet v mobilu ženy?

Ženy oproti tomu využívají internetovou konektivitu svého mobilu nejčastěji k přístupu na sociální sítě (68 % respondentek). Dále pak ke čtení zpráv na informačních serverech (65 %), vyhledávání dopravního spojení (62 %), online navigaci a práci s internetovými mapami (46 %), stahování her a aplikací (40 %) a sdílení příspěvků a fotografií na sociálních sítích (35 %).

Muži i ženy tedy internet v mobilu podle průzkumu využívají ke stejným účelům, ovšem v různé míře. Jen 11 % respondentů uvádí, že by se bez připojení svého mobilu k internetu obešlo. Výsledky průzkumu ale velmi pravděpodobně ovlivňuje skutečnost, že probíhal právě na internetu.

Zdroj: Vodafone
Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře